Pijany kierowca został zatrzymany dzięki interwencji mieszkańca Olsztyna

Pijany kierowca został zatrzymany dzięki interwencji mieszkańca Olsztyna

Trzy promile alkoholu w organizmie miał siedzący za kierownicą passata 47-latek. Mężczyzna został ujęty przez innego kierowcę, który zgasił silnik w jego aucie, wyciągnął ze stacyjki kluczyki oraz wezwał na miejsce patrol policji. Mieszkańcowi Olsztyna grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Około godziny 18.00 do oficera dyżurnego policji w Olsztynie zadzwonił kierowca z prośbą o pomoc. Z jego relacji wynikało, że zatrzymał  przed chwilą mężczyznę, który pijany jeździł samochodem na ulicy Sienkiewicza. Do przyjazdu patrolu, zgłaszający uniemożliwił pijanemu kierowcy dalszą jazdę, gasząc silnik w passacie i wyciągając ze stacyjki kluczyki.
Jak się okazało, mieszkaniec Olsztyna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 47-latek oświadczył policjantom, że wypił tylko jedno piwo, a wsiadł za kierownicę, bo miał wiele spraw do załatwienia na mieście.
Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca w przeszłości stracił już prawo jazdy właśnie za alkohol. Ponadto, podczas interwencji nie miał przy sobie dokumentu uprawniającego go do jazdy.

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/13951,Olsztyn-Przypadkowy-kierowca-udaremnil-jazde-pijanemu.html

Previous Rosjanie będą czasowo odłączać prąd na przejściach granicznych
Next Pijany 60 - latek przejechał syna ciągnikiem

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów

Do 2 października trwa nabór do kolejnej edycji programu stypendialnego samorządu województwa. Na wsparcie może liczyć 350 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z najlepszymi wynikami w nauce. – Kształcenie zdolnej młodzieży zawsze

Wiadomości Olsztyn

660 km z okazji 660-tych urodzin Olsztyna

W najbliższy weekend odbędzie się Urodzinowa Sztafety Biegowej – 660 km z okazji 660-tych urodzin Olsztyna. Impreza poprzedzi   oficjalne urodziny miasta, które przypadają na 31 października. Urodzinowa Sztafeta Biegowa

Wiadomości Olsztyn

Nietypowa ławka stanęła na Targu Rybnym

Na Targu Rybnym stanęła nietypowa instalacja. Z pozoru zwyczajna, drewniana ławka ale kryje w sobie historie osób po przeszczepie, które dziękują swoim dawcom i ich rodzinom. To kolejna odsłona kampanii