Piknik “Nauka też sztuka!”
Pisanie tajnych wiadomości niewidzialnym atramentem, poszukiwanie magicznych przeciwutleniaczy w napojach, badanie szczątków polskich dinozaurów m.in. takie zadania czekają na uczestników Rodzinnego Pikniku Polskiej Akademii Nauk.
To już trzecia edycja pikniku organizowanego przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury. W tym roku na gości będzie czekało jeszcze więcej atrakcji niż do tej pory.
Pojawią się goście z Instytutu Biochemii i Biofizyki, Instytutu Chemii Organicznej czy Instytutu Paleobiologii. Swoje pokazy przygotują też badacze z Uniwersytetu Warszawskiego i Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie też “bestsellerów” prowadzonych przez naukowców z olsztyńskiego Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN. Przygotują m.in. warsztaty komponowania kosmetyków z dodatkiem liofilizowanych owoców, konkurs sprawdzający sprawność zmysłów, eksperymenty pozwalające wykryć w żywności korzystne dla zdrowia antyoksydanty, warsztaty budowania DNA ze słodkich żelków i zawody poszukiwania glutenu w produktach z codziennego menu.
Piknik “Nauka też Sztuka” odbędzie się w sobotę o 12:00 się na scenie staromiejskiej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/piknik-nauka-tez-sztuka-1.html
You might also like
W szpitalu miejskim w Olsztynie wykonano pierwszą w regionie operację zmniejszenia żołądka
W Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie wykonano pierwszą na Warmii i Mazurach operację laparoskopowego zmniejszenia żołądka. Nowa usługa medyczna ma ułatwić pacjentom z tego regionu dostęp do specjalistycznych metod leczenia
40 – latek napadł na mężczyznę na olsztyńskiej Starówce
Olsztyńscy policjanci zatrzymali 40-latka, który dziś w nocy usiłował dokonać rozboju na innym mężczyźnie. Najpierw przewrócił go i kopał a następnie zaczął przeszukiwać mu plecak. Całą sytuacje widział ochroniarz pobliskiego
Pionierskie odkrycie naukowców z PAN – u
Pionierskie badania, prowadzone przez naukowców z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, pozwoliły wskazać gen odpowiedzialny za tworzenie skórnych blizn pourazowych. To odkrycie może m.in. pomóc w