Po 50 latach na ulice Olsztyna wróciły tramwaje
Dziś do Olsztyna po 50 latach na ulice miasta wróciły tramwaje. Prace budowlane trwały prawie cztery lata. Uroczyste otwarcie pierwszej z trzech linii nastąpi w południe przed ratuszem – w tym samym miejscu, z którego pierwszy tramwaj ruszył 15 grudnia 1907 roku.
Jedna z największych inwestycji w historii Olsztyna ruszyła 1 marca 2012 roku. W pewnym momencie wydawała się zagrożona, gdy z placu budowy usunięto hiszpańską firmę FCC cały projekt opóźnił się o rok, pojawiły się obawy, że miasto straci część ponad 350-milionowej unijnej dotacji.
Projekt tramwajowy to nie tylko tramwaj, to także biletomaty, system informacji miejskiej, nowa ulica Obiegowa, przebudowane chodniki i nowe ścieżki rowerowe.
Pierwszy kurs olsztyńskiego tramwaju ruszył w sobotnie południe z przystanku przy ul. 11 Listopada.
http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/dzis-po-50-latach-na-ulice-olsztyna-wracaja-tramwaje/sl2rhe
You might also like
Zaginiony 30 – latek zatrzymany w Olsztynie podczas włamania
Policjanci z Olsztyna zatrzymali na terenie dworca Konrada D., który po uprzednim wybiciu szyby w gablocie reklamowej ukradł z jej wnętrza czapkę oraz dwie koszulki. Jak ustalili policjanci, mężczyzna jest
Olsztyn ogłosi konkurs na projekt dachu amfiteatru
Będzie konkurs architektoniczny na przygotowanie projektu dachu Amfiteatru imienia Czesława Niemena w Olsztynie. Dzięki jego budowie miasto nie będzie musiało płacić za wynajem sceny na odbywające się tam wydarzenia artystyczne.
“Teatrowisko” w CEIK -u
W Olsztynie wystąpią amatorskie grupy teatralne. Impreza odbędzie się 23 listopada w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych. „Teatrowisko” to przegląd najlepszych występów amatorskich grup teatralnych działających na Warmii i Mazurach.