Pod Grunwaldem ruszyły przygotowania do tegorocznej inscenizacji bitwy

Pod Grunwaldem ruszyły przygotowania do tegorocznej inscenizacji bitwy

Pod Grunwaldem ruszyły  przygotowania do tegorocznej inscenizacji bitwy, na którą od kilkunastu lat ściąga rycerstwo i widzowie z całej Europy. W tym roku rekonstrukcja bitwy odbędzie się 12 lipca o godz.15.

W tegorocznej inscenizacji weźmie udział 1,2 tys. rycerzy. Oprócz Polaków będą to Rosjanie, Niemcy, Litwini, Białorusini.
Na Polach Grunwaldu już pełna parą trwają przygotowania do tegorocznej imprezy. Ponieważ od lat na inscenizację bitwy ściąga ponad 200 – 300 tys. ludzi do imprezy znacznie wcześniej przygotowuje się policja. W tym roku na Polach Grunwaldu będą pracować oprócz patroli mundurowych także służby kryminalne. Gotowi do imprezy są już także policjanci drogówki, którzy mają już opracowany plan ruchu wokół Grunwaldu.
Odbywająca się w Grunwaldzie plenerowa inscenizacja bitwy z 1410 roku należy do największych tego rodzaju imprez w kraju.

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/pod-grunwaldem-juz-szykuja-sie-do-bitwy-ruszylo-wyznaczanie-obozow/r2l9m

Previous W Olsztynie otwarto Konsulat Honorowy Finlandii
Next Rada Miasta udzieliła absolutorium prezydentowi Olsztyna

You might also like

Wiadomości Region

Mieszkańcy Korsz obawiają się ołowicy

Mieszkańcy Korsz i okolic boją się o swoje życie i zdrowie. Powodem są podwyższone wyniki zawartości ołowiu we krwi. Mieszkańcy Korsz są przekonani, że opary metalu przedostają się do powietrza

Wiadomości Region

Jedna osoba zginęła po zderzeniu samochodu z pociągiem

Jedna osoba zginęła w czwartek rano po tym, jak auto osobowe zderzyło się z pociągiem relacji Olsztyn-Elbląg. W miejscowości Wilimowo, , gdzie doszło do wypadku, występują utrudnienia w ruchu pociągów.

Wiadomości Region

Cztery osoby zginęły w wypadku koło Nidzicy

Cztery osoby zginęły dzisiaj w wypadku na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Rączki koło Nidzicy, jedna osoba jest ciężko ranna – poinformowała policja. Droga na tym odcinku jest zablokowana.