Pod Grunwaldem ruszyły przygotowania do tegorocznej inscenizacji bitwy

Pod Grunwaldem ruszyły przygotowania do tegorocznej inscenizacji bitwy

Pod Grunwaldem ruszyły  przygotowania do tegorocznej inscenizacji bitwy, na którą od kilkunastu lat ściąga rycerstwo i widzowie z całej Europy. W tym roku rekonstrukcja bitwy odbędzie się 12 lipca o godz.15.

W tegorocznej inscenizacji weźmie udział 1,2 tys. rycerzy. Oprócz Polaków będą to Rosjanie, Niemcy, Litwini, Białorusini.
Na Polach Grunwaldu już pełna parą trwają przygotowania do tegorocznej imprezy. Ponieważ od lat na inscenizację bitwy ściąga ponad 200 – 300 tys. ludzi do imprezy znacznie wcześniej przygotowuje się policja. W tym roku na Polach Grunwaldu będą pracować oprócz patroli mundurowych także służby kryminalne. Gotowi do imprezy są już także policjanci drogówki, którzy mają już opracowany plan ruchu wokół Grunwaldu.
Odbywająca się w Grunwaldzie plenerowa inscenizacja bitwy z 1410 roku należy do największych tego rodzaju imprez w kraju.

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/pod-grunwaldem-juz-szykuja-sie-do-bitwy-ruszylo-wyznaczanie-obozow/r2l9m

Previous W Olsztynie otwarto Konsulat Honorowy Finlandii
Next Rada Miasta udzieliła absolutorium prezydentowi Olsztyna

You might also like

Wiadomości Region

Iłowo: 35 – latek zatrzymany pod zarzutem gwałtu na 2 – letniej córce

Do szpitala w Olsztynie  trafiła blisko dwuletnia dziewczynka z obrażeniami wskazującymi na zgwałcenie. Następnego dnia policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę. Jest nim 35-letni ojciec dziewczynki, który miał już kłopoty z prawem.

Wiadomości Region

W Olsztynku powstaje projekt budowy osady staropruskiej

W parku etnograficznym w Olsztynku powstaje projekt budowy osady staropruskiej. Budowle – zrekonstruowane na podstawie prac archeologicznych w osadach Wikingów i pruskich grodziskach plemiennych – mają stać się regionalną atrakcją

Wiadomości Region

Energetycy wciąż usuwają awarie po sobotnich burzach, które przeszły nad regionem

Energetycy wciąż usuwają awarie po sobotnich burzach, które przeszły nad warmińsko-mazurskiem. Bez prądu pozostaje około 400 odbiorców. W szczytowym momencie bez prądu pozostawało około dwóch tysięcy odbiorców.  Wszystkie stacje energetyczne