Policja będzie patrolować szlak kajakowy na Krutyni

Policja będzie patrolować szlak kajakowy na Krutyni

Policja z Mrągowa wyznaczyła patrol, który ma pilnować porządku na popularnym szlaku kajakowym rzeki Krutyni. Policjanci będą m.in. sprawdzać trzeźwość kajakarzy.

Pierwsze patrole po Krutyni specjalną płaskodenną łodzią policjanci z Mrągowa mają już za sobą.  Sprawdzali trzeźwość, zwracali uwagę zaśmiecającym.
Kontrolowani będą także przedsiębiorcy, którzy trudnią się przewożeniem łodziami turystów. Policjanci będą sprawdzać wyposażenie łodzi i kajaków w sprzęt ratunkowy, będą kontrolować, czy pływający kajakami bądź łodziami mają pojemniki lub worki na odpady, tak by nie zaśmiecali szlaku krutyńskiego poprzez wrzucanie śmieci do wody. Kontrolowane mają być też tzw. dzikie wysypiska na brzegu rzeki.
Policja zapowiedziała, że patrolowany odcinek rzeki będzie zaczynał się w miejscowości Krutyń i prowadził do Młyna, gdzie znajduje się śluza, a następnie od Młyna przez miejscowość Rosocha do Ukty.
Szlak Krutyni należy do najpiękniejszych i zarazem najpopularniejszych szlaków kajakowych w kraju. Dotychczas żadna ze służb nie kontrolowała w sposób regularny tego, co się działo na rzece. Dlatego, jak przyznali właściciele firm organizujących spływy po Krutyni,  zdarzały się sytuacje, w których pijane załogi młodych ludzi terroryzowały pozostałych kajakarzy: wyzywały ich, zaczepiały, stwarzały na wodzie niebezpieczne sytuacje np. budując prowizoryczne tratwy, czy zaczepiając wiosłami pływających.
Szlak kajakowy Krutyni cieszy się największą popularnością turystów głównie w słoneczne, ciepłe weekendy. Na pokonanie całego 116-kilometrowego szlaku Krutyni potrzeba około 9 dni.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/policyjne-patrole-na-szlaku-kajakowym-krutyni/ql72t

Previous Policja odnalazła trzy zabytkowe kamienie milowe z XIX wieku
Next Powodna kamera pokaże życie na dnie mazurskiego jeziora

You might also like

Wiadomości Region

Elbląg: “Gąsior” skazany na 25 lat więzienia

Wczoraj przed sądem w Elblągu zapadł wyrok w sprawie Michała G., ps. “Gąsior”, który w tamtym roku dokonał brutalnego napadu na zakład bukmacherski. Ofiarą padła pracownica punktu, którą sprawca skatował

Wiadomości Region

Śmiertelny wypadek pod Rucianem – Nidą

Służby drogowe odblokowały drogę wylotową z Rucianego-Nidy w kierunku Pisza, gdzie przed południem doszło do czołowego zderzenia dwóch aut.   Do tragicznego wypadku doszło dziś przed południem na odcinku drogi

Wiadomości Region

Pijana 32 – latka opiekowała się sześciorgiem dzieci

1,5 promila alkoholu w organizmie – tyle miała 32-letnia matka sprawująca opiekę nad dziećmi. Z prośbą o pomoc dzielnicowego zwrócił się asystent rodziny, który przyszedł do domu na wizytację. Dzieci