Policja będzie patrolować szlak kajakowy na Krutyni

Policja będzie patrolować szlak kajakowy na Krutyni

Policja z Mrągowa wyznaczyła patrol, który ma pilnować porządku na popularnym szlaku kajakowym rzeki Krutyni. Policjanci będą m.in. sprawdzać trzeźwość kajakarzy.

Pierwsze patrole po Krutyni specjalną płaskodenną łodzią policjanci z Mrągowa mają już za sobą.  Sprawdzali trzeźwość, zwracali uwagę zaśmiecającym.
Kontrolowani będą także przedsiębiorcy, którzy trudnią się przewożeniem łodziami turystów. Policjanci będą sprawdzać wyposażenie łodzi i kajaków w sprzęt ratunkowy, będą kontrolować, czy pływający kajakami bądź łodziami mają pojemniki lub worki na odpady, tak by nie zaśmiecali szlaku krutyńskiego poprzez wrzucanie śmieci do wody. Kontrolowane mają być też tzw. dzikie wysypiska na brzegu rzeki.
Policja zapowiedziała, że patrolowany odcinek rzeki będzie zaczynał się w miejscowości Krutyń i prowadził do Młyna, gdzie znajduje się śluza, a następnie od Młyna przez miejscowość Rosocha do Ukty.
Szlak Krutyni należy do najpiękniejszych i zarazem najpopularniejszych szlaków kajakowych w kraju. Dotychczas żadna ze służb nie kontrolowała w sposób regularny tego, co się działo na rzece. Dlatego, jak przyznali właściciele firm organizujących spływy po Krutyni,  zdarzały się sytuacje, w których pijane załogi młodych ludzi terroryzowały pozostałych kajakarzy: wyzywały ich, zaczepiały, stwarzały na wodzie niebezpieczne sytuacje np. budując prowizoryczne tratwy, czy zaczepiając wiosłami pływających.
Szlak kajakowy Krutyni cieszy się największą popularnością turystów głównie w słoneczne, ciepłe weekendy. Na pokonanie całego 116-kilometrowego szlaku Krutyni potrzeba około 9 dni.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/policyjne-patrole-na-szlaku-kajakowym-krutyni/ql72t

Previous Policja odnalazła trzy zabytkowe kamienie milowe z XIX wieku
Next Powodna kamera pokaże życie na dnie mazurskiego jeziora

You might also like

Wiadomości Region

Maszynista pociągu relacji Katowice-Gdynia oskarżony o stworzenie zagrożenia katastrofą

Maszynista pociągu relacji Katowice-Gdynia został oskarżony o spowodowanie zagrożenia katastrofą kolejową; przez nieuwagę wjechał na tor, którym z przeciwnej strony nadjeżdżał pociąg z Elbląga. Do zdarzenia doszło 20 sierpnia tego

Wiadomości Region

W Giżycku pobito amerykańskiego żołnierza i pracownika cywilnego armii USA

W Giżycku pobito amerykańskiego żołnierza i towarzyszącego mu pracownika cywilnego armii USA. Policja zatrzymała trzy osoby mające związek z napadem. Jednej postawiono już zarzut napadu rabunkowego i brutalnego pobicia –

Wiadomości Olsztyn

Braniewo: 42 – latka zatrzymana za ugodzenie nożem kolegi

Kryminalni z Braniewa przedstawili 42-latce zarzut uszkodzenia ciała jej znajomego. Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta wspólnie z mężczyzną spożywała alkohol, a gdy doszło między nimi do słownej sprzeczki zraniła go nożem