Policja będzie patrolować szlak kajakowy na Krutyni
Policja z Mrągowa wyznaczyła patrol, który ma pilnować porządku na popularnym szlaku kajakowym rzeki Krutyni. Policjanci będą m.in. sprawdzać trzeźwość kajakarzy.
Pierwsze patrole po Krutyni specjalną płaskodenną łodzią policjanci z Mrągowa mają już za sobą. Sprawdzali trzeźwość, zwracali uwagę zaśmiecającym.
Kontrolowani będą także przedsiębiorcy, którzy trudnią się przewożeniem łodziami turystów. Policjanci będą sprawdzać wyposażenie łodzi i kajaków w sprzęt ratunkowy, będą kontrolować, czy pływający kajakami bądź łodziami mają pojemniki lub worki na odpady, tak by nie zaśmiecali szlaku krutyńskiego poprzez wrzucanie śmieci do wody. Kontrolowane mają być też tzw. dzikie wysypiska na brzegu rzeki.
Policja zapowiedziała, że patrolowany odcinek rzeki będzie zaczynał się w miejscowości Krutyń i prowadził do Młyna, gdzie znajduje się śluza, a następnie od Młyna przez miejscowość Rosocha do Ukty.
Szlak Krutyni należy do najpiękniejszych i zarazem najpopularniejszych szlaków kajakowych w kraju. Dotychczas żadna ze służb nie kontrolowała w sposób regularny tego, co się działo na rzece. Dlatego, jak przyznali właściciele firm organizujących spływy po Krutyni, zdarzały się sytuacje, w których pijane załogi młodych ludzi terroryzowały pozostałych kajakarzy: wyzywały ich, zaczepiały, stwarzały na wodzie niebezpieczne sytuacje np. budując prowizoryczne tratwy, czy zaczepiając wiosłami pływających.
Szlak kajakowy Krutyni cieszy się największą popularnością turystów głównie w słoneczne, ciepłe weekendy. Na pokonanie całego 116-kilometrowego szlaku Krutyni potrzeba około 9 dni.
Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/policyjne-patrole-na-szlaku-kajakowym-krutyni/ql72t
You might also like
Tragiczny wypadek pod Elblągiem
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na „siódemce” w Kazimierzowie pod Elblągiem. Tam doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku zmarła jedna osoba. Dwie trafiły do szpitala
Pasłęk: Śmiertelna ofiara pożaru domu jednorodzinnego
W sobotę po godzinie 14 wybuchł pożar domu jednorodzinnego w Pasłęku przy ulicy Steffena. 86-letniej mieszkanki nie udało się uratować. Kobieta była martwa już w momencie, w którym dotarła pomoc.
Na Warmii i Mazurach obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego
Na Warmii i Mazurach obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ściółki leśnej spadła miejscami do zaledwie kilku procent. Dla porównania kilkanaście procent wilgotności ma wysuszone siano. Strażacy i leśnicy