Policja podsumowała półmetek wakacji

Policja podsumowała półmetek wakacji

W wakacje na drogach zginęło 325 osób i doszło do ponad 3900 wypadków. Policja podsumowała półmetek letniego wypoczynku pod względem bezpieczeństwa.

Porównując z tym okresem 2016 roku, w tym roku doszło do ponad 240 wypadków mniej, ale zginęły 2 osoby więcej. Tylko w pierwszy wakacyjny weekend zginęło 40 osób.
Od 1 czerwca do 1 sierpnia w Polsce utonęło 135 osób. To mniej o 24 osoby niż w tym okresie zeszłego roku.
W lipcu policja przeprowadziła ponad 4800 kontroli autobusów. Stwierdzono 352 usterki, a w 126 przypadkach stan techniczny uniemożliwiał dalszą jazdę. Zatrzymano dziewięciu kierowców autobusów pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

http://olsztyn.onet.pl/325-osob-zginelo-w-wakacje-na-drogach/hwhc4cm

 

Previous Miłogórze: 14 - letni rowerzysta zderzył się z jadącym samochodem
Next ZUS ostrzega przed oszustami

You might also like

Wiadomości Kraj

MEN zapowiada rewolucję w systemie edukacji

Osiem lat szkoły podstawowej, w tym edukacja wczesnoszkolna w klasach I-IV i powrót do czteroletniego liceum ogólnokształcącego – takie zmiany zapowiedziała w poniedziałek szefowa MEN Anna Zalewska. Reforma ma ruszyć

Wiadomości Kraj

Przyczyną śmierci trzymiesięcznej Nadii były liczne obrażenia ciała, w tym głowy

Przyczyną śmierci trzymiesięcznej Nadii były liczne obrażenia ciała, w tym głowy. Wczoraj ciało dziewczynki znaleziono w jedynym z mieszkań w centrum Łodzi. 19-letnia matka i 26-letni ojciec dziecka zostaną przesłuchani.

Wiadomości Kraj

Zmarł Robert Leszczyński

Dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński nie żyje. W ostatnich latach zaangażowany także w politykę. Miał 48 lat. Urodził się w 1967 roku w Olecku na wschodnich krańcach Pojezierza Mazurskiego.