Ponad 40 tys. uczniów klas 1-3 wróciło do nauczania na odległość

Ponad 40 tys. uczniów klas 1-3 z woj. warmińsko-mazurskiego od poniedziałku wraca do zdalnego trybu nauki. Powodem jest wprowadzony przez rząd lokalny lockdown, który ma potrwać do 14 marca.

W podstawówkach woj. warmińsko-mazurskiego w klasach 1-3 uczy się ponad 40 tys. dzieci. Wszystkie od poniedziałku będą się uczyć w trybie zdalnym.
Dzieci z klas 1-3 wracają do trybu nauki zdalnej na skutek wprowadzonego w sobotę regionalnego lockdownu. Taką samą decyzję podjął rektor olsztyńskiego uniwersytetu, który do 14 marca zawiesił stacjonarne zajęcia wszystkim studentom oprócz tych studiujących medycynę i pielęgniarstwo.
Decyzją rządu do 14 marca w regionie obowiązują zaostrzone rygory sanitarne. Ma to związek z utrzymującą się do dwóch tygodni wysoką liczbą zakażeń COVID-19. W związku z lockdownem najmłodsi muszą powrócić do nauki zdalnej, zamknięte są galerie handlowe i hotele oraz kina i teatry. Nie można korzystać z basenów, kortów, zawody i mecze sportowe odbywają się bez udziału publiczności.
https://www.onet.pl/informacje/onetolsztyn/koronawirus-nauka-zdalna-w-woj-warminsko-mazurskim/7qjwrlh,79cfc278

Previous Radni przyjęli nowe stawki za odbiór odpadów komunalnych
Next Działdowo: Ofiara oszustów internetowych straciła 54 tys. złotych

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Państwowa Inspekcja Pracy: W olsztyńskim ratuszu dochodziło do nieprawidłowości

Państwowa Inspekcja Pracy z Olsztyna przeprowadziła kontrolę w miejscowym ratuszu. Chodziło o sprawdzenie, czy władze Olsztyna prawidłowo zawarły dodatkowe umowy z zatrudnionymi już pracownikami. Jak się okazało, doszło do nieprawidłowości.

Wiadomości Olsztyn

Do Europejskiej Nocy Naukowców pozostał tydzień

Ostatni piątek września to tradycyjnie już Europejska Noc Naukowców. Tego dnia mamy wyjątkową okazję do obcowania z nauką. Choć w nazwie jest “noc”, to atrakcji nie zabraknie przez niemal całą

Wiadomości Olsztyn

UWM otrzymał nowoczesny sprzęt do hodowli komórek macierzystych

Inkubatory do namnażania i hodowli komórek macierzystych, które służą potem do przeszczepu chorym na stwardnienie boczne zanikowe, otrzymał Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Sprzęt będzie na wyposażeniu pracowni medycyny regeneracyjnej. Specjalistyczny