Poseł Iwona Arent będzie kandydatką PiS na prezydenta Olsztyna

Poseł Iwona Arent będzie kandydatką PiS na prezydenta Olsztyna

Poseł Iwona Arent będzie kandydatką PiS na prezydenta Olsztyna. W sobotę komitet polityczny partii zatwierdził jej kandydaturę.  Arent powiedziała, że swój pomysł na kierowanie miastem przedstawi we wtorek.

Od urodzenia związana z Olsztynem Iwona Arent jest posłanką nieprzerwanie od 2006 roku. Zasiada w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Kandydowała w ostatnich wyborach do europarlamentu, wspierając w kampanii Karola Karskiego.
Poseł Arent będzie drugą kobietą ubiegającą się o fotel prezydenta Olsztyna. Platforma Obywatelska w wyborach samorządowych na to stanowisko wystawi wicemarszałek Annę Wasilewską.
Poza Arent i Wasilewską kandydowanie na stanowisko prezydenta Olsztyna zapowiedzieli: obecny prezydent Piotr Grzymowicz (bezpartyjny), były prezydent Andrzej Ryński z SLD oraz Andrzej Maciejewski z Kongresu Nowej Prawicy, a także były prezydent Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski, który w 2008 roku stracił fotel prezydenta Olsztyna w wyniku referendum po wybuchu tzw. seksafery w ratuszu.

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/posel-iwona-arent-kandydatka-pis-na-prezydenta-olsztyna/p8lzm

Previous Pod Grunwaldem znaleziono topór, który mógł być użyty podczas bitwy w 1410 roku
Next Weronika K. spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Olsztyn Najlepiej Oświetloną Gmina

Olsztyn zdobył dwa pierwsze miejsca w konkursie zorganizowanym przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Kapituła konkursu uznała Olsztyn uznano za Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2019 Roku, przyznała także stolicy Warmii

Wiadomości Olsztyn

W poniedziałek nastąpi zmiana w komunikacji miejskiej

W związku z kolejnym etapem prac drogowych w poniedziałek 6 maja, w godzinach 10:00 – 12:00 planowane jest zamknięcie dla ruchu ul. Budowlanej. W tym czasie wprowadzone zostaną zmiany w

Wiadomości Olsztyn

Wydłuża się lista miejsc z zakazem palenia

W olsztyńskich parkach, na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej i nad jeziorem Ukiel będzie obowiązywał po Nowym Roku zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych. O rozszerzeniu listy miejsc zakazanych dla