Poznaliśmy projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego
Zakończone weryfikację projektów zgłoszonych do IV edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Na głosy czeka 135 projektów zintegrowanych i osiedlowych.
Tegoroczną nowością są projekty zintegrowane, które zastąpiły projekt ogólnomiejski. Zrealizowane zostaną cztery propozycje warte 300 tysięcy złotych każda. Zostaną wyłonione z 30 zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Kolejna nowość to kwota, jaką Urząd Miasta przeznacza na OBO – pula pieniędzy przeznaczonych do decyzji mieszkańców wzrosła o 200 tys. zł.
Mieszkańcy mogą głosować na 135 projektów, z czego 105 to projekty osiedlowe. To oznacza, że na każde osiedle przypada średnio 9 propozycji .
Kampania informacyjna i promocja projektów trwa do 4 września. Kilka dni później, 8 września rozpocznie się głosowanie na, które potrwa do 18 września. Wyniki poznamy 30 września.
https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/listy-projektow-sa-czas-na-promocje.html
You might also like
“Samotniak” doczekał się remontu
Budynek przy al. Niepodległości, zwany “Samotniakiem” zostanie przebudowany. W poniedziałek władze Olsztyna podpisały umowę na realizację tej wyczekiwanej inwestycji. Obiekt powstał w 1968 roku. Teraz jest w nim 196 jednoosobowych
Rusza “Telefon życzliwości” dla seniorów
Od środy, 29.04 wolontariusze skupieni wokół olsztyńskiego telefonu życzliwości dla seniora rozpoczynają swoją pracę. Dzwoniąc pod numer 89 522 28 20 starsi mieszkańcy naszego miasta będą mogli porozmawiać nie tylko
Wyłączone światła usprawniają ruch w Olsztynie
Pulsujące żółte zamiast czerwonego – kierowcy w Olsztynie przez kolejne skrzyżowanie przejeżdżają płynniej. Wyłączone zostały światła na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i 1 Maja. To efekt dobrych doświadczeń po wyłączeniu świateł