Prezydent Olsztyna nagrodził twórców i działaczy kultury
W czwartek w ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie dorocznych Nagród Prezydenta Olsztyna za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury za 2012 rok.
Samorząd Olsztyna nagradza twórców i działaczy kultury, wybitnie wyróżniający się w swojej twórczości i działalności kulturalnej związanej z Olsztynem lub których nagrodzona twórczość, działalność w znaczący sposób wiąże się z Olsztynem od 1995 roku. Wśród laureatów są wyjątkowe osoby, których wkład w olsztyńską kulturę jest nieprzeciętny, są to m. in.: wybitni aktorzy, muzycy, plastycy, filmowcy, tancerze, literaci, dziennikarze, fotograficy, historycy, chórzyści oraz reżyserzy.
Nagrody Prezydenta Olsztyna za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury w 2012 przyznano następującym osobom:
1. Marii Rubik-Grabskiej – za całokształt pracy twórczej i edukacyjnej w zakresie tkaniny artystycznej
2. Krzysztofowi Dariuszowi Szatrawskiemu – za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury muzycznej i literackiej
3. Antoniemu Grzybkowi – za osiągnięcia i pracę twórczą w dziedzinie plastyki
4. Krzysztofowi Stachowskiemu – za całokształt pracy w dziedzinie upowszechniania w związku z 40-leciem Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”
5. Elżbiecie Skórze – za całokształt pracy twórczej w dziedzinie upowszechniania literatury
6. Annie Korybut-Dziemidowicz – za całokształt pracy twórczej w dziedzinie upowszechniania plastyki
7. Tomaszowi Śrutkowskiemu – za szczególną promocję kultury Olsztyna poprzez redagowanie i wydawanie „Kalendarza Olsztyna”
8. Wiesławie Szymańskiej – za całokształt pracy twórczej w dziedzinie teatru
9. Januszowi Wierzyńskiemu – za całokształt pracy w dziedzinie plastyki z okazji 40-lecia pracy artystycznej
10. Barbarze Raduszkiewicz-Boguszewskiej – za pracę twórczą w związku z 20-leciem pracy artystycznej.
Przyznano również nagrody rzeczowe, które otrzymali. ks. kan. dr Michał Tunkiewicz – za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury i wartości chrześcijańskich oraz zespół TRE w składzie: Jakub Golon (fortepian), Michał Niedźwiedź (skrzypce), Emil Olejnik (wiolonczela) – za szczególną promocję kultury Olsztyna oraz pani Magdalena Niedźwiedź (pedagog z PSM I i II st. w Olsztynie) – za szczególną promocję kultury Olsztyna i edukację muzyczną.
Źródło: http://www.olsztyn.eu/pl,olsztyn-oficjalny-serwis-urzedu-miasta,aktualnosci,article,1862,deklaracja-n.html
You might also like
W weekend na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie będzie obowiązywał ruch wahadłowy
W weekend na ulicy Bałtyckiej w Olsztynie będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Drogowcy będą tam kładli ostatnią warstwę asfaltu. W weekend będą utrudnienia w ruchu na wiadukcie kolejowym na ulicy Bałtyckiej
Sąd Apelacyjny w Białymstoku zwiększył odszkodowanie dla byłego prezesa Pojezierza
Sąd Apelacyjny w Białymstoku podwyższył kwotę odszkodowania i zadośćuczynienia dla byłego prezesa spółdzielni mieszkaniowej Pojezierze w Olsztynie z 611 tysięcy złotych na prawie dwa miliony złotych. Sądowe postępowanie wobec Zenona
Pijany kierowca potrącił pieszą na ul. Dworcowej
Dziś rano na ulicy Dworcowej w Olsztynie pijany kierowca potrącił pieszą. Karetka pogotowia zabrała kobietę do szpitala. Do zdarzenia doszło około godziny 7. Po przybyciu policji okazało się kierowca ma