Prezydent Olsztyna wręczył statuetki św. Jakuba

Prezydent Olsztyna wręczył statuetki św. Jakuba

Podczas Gali Noworocznej podsumowano miniony rok oraz przyznano Nagrody Prezydenta Olsztyna za działalność w 2016r.

W piątek podczas uroczystej gali, która odbyła się w Centrum Konferencyjnym UWM, wręczono Statuetki Świętego Jakuba. Wyróżnieni odebrali je z rąk prezydenta Piotra Grzymowicza.
Statuetki św. Jakuba oraz nagrody pieniężne w wysokości 6 tys. zł przyznano w sześciu różnych kategoriach. Nagrodę odebrali:

w dziedzinie kultury: Bartosz Świątecki
w dziedzinie nauki: prof. dr hab. Tadeusz Kamiński
w dziedzinie sportu: Anna Harkowska
w dziedzinie gospodarki: firma Żarna
w dziedzinie działalności pozarządowej: Barbara Rytwińska
w dziedzinie “za szczególne zasługi dla Olsztyna”: biskup senior Julian Wojtkowski

Nagroda Prezydenta Miasta – Statuetki św. Jakuba ustanowiona została z okazji 650. urodzin Olsztyna. Statuetka św. Jakuba jest z jednej strony odniesieniem do tradycji i patrona miasta, z drugiej uhonorowaniem wybitnych osób żyjących i prowadzących swoją działalność w stolicy Warmii. Zgodnie z regulaminem Nagroda Prezydenta przyznawana jest corocznie, indywidualnie lub zespołowo za wybitne zasługi dla Olsztyna w różnych dziedzinach.
Tegoroczne wyróżnienia zostały przyznane przez Kapitułę w składzie: przewodniczący: prezydent Piotr Grzymowicz, członkowie: rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, prof. Ryszard Górecki, przewodnicząca Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Wanda Agnieszka Jabłońska, doktor sztuk muzycznych, dyrygent, chórzystka, Agata Wilińska, prezes zarządu Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, Waldemar Klocek, dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Otoliński.

https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/statuetki-swietego-jakuba-wreczone-po-raz-czternasty.html

Previous Port lotniczy Olsztyn-Mazury będzie mógł świadczyć usługi meteo
Next 25 - latek urządził sobie przejażdżkę po zamarzniętym jeziorze

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Spaceruj po Olsztynie z przewodnikiem

W każdą sobotę lipca i sierpnia o godzinie 16.00 można wybrać się na  darmową wycieczkę po Olsztynie z przewodnikiem PTTK. Spacer rozpoczyna się przy Miejskiej Informacji Turystycznej w Ratuszu. Podczas

Wiadomości Olsztyn

Obchody Dnia Niepodległości w Olsztynie

Przemarsz kampanii honorowych służb mundurowych oraz pokaz sprzętu wojskowego – to tylko część atrakcji przy okazji 11 listopada. W piątek kolejny raz świętować będziemy odzyskanie niepodległości. Niepodległość mieszkańcy Olsztyna niemal

Wiadomości Olsztyn

Unikatowy autobus na ulicach Olsztyna

Pasażerowie z Olsztyna mają szansę podróżować unikatowym autobusem. Elektryczny pojazd przyjechał przy okazji odbywającej się u nas konferencji EkoTransport w Polsce Wschodniej. Pojazd wyprodukowała firma Solaris, ta sama, która dostarczyła