Radni Olsztyna zdecydowali o zlikwidowaniu 17 zerówek
Radni Olsztyna zdecydowali o zlikwidowaniu 17 oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach podstawowych. Uczące się w nich dzieci mają znaleźć miejsca w przedszkolach miejskich i prywatnych, a nauczyciele tych oddziałów trafić do szkół.
Władze Olsztyna likwidację oddziałów przedszkolnych działających przy podstawówkach uzasadniały bardzo szeroko: poczynając od tego, że nie dysponują one własnymi kuchniami, a dzieci mogą przebywać w takich oddziałach tylko przez 5 godzin, po argument, że poziom nauczania w takich oddziałach jest niższy, niż w przedszkolach.
Podkreślano też, że z powyższych powodów w 12 takich oddziałach już nie prowadzono naborów, a 5 kolejnych przestanie istnieć od 1 września 2016 roku. Pomieszczenia, w których działały lub działają oddziały przedszkolne zostaną przeznaczone na potrzeby zatłoczonych podstawówek, np. poradnie psychologiczne, czy pracownie.
Urzędnicy ratusza zapewnili na poniedziałkowej sesji rady miasta, że wszystkie dzieci z tych oddziałów (w sumie 220) znajdą miejsca w publicznych przedszkolach, lub prywatnych, ale po cenie jak w publicznych. Nauczyciele tych oddziałów (9 osób) mają trafić do szkół.
http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/olsztyn-likwidacja-17-oddzialow-przedszkolnych-przy-podstawowkach/3c96c0
You might also like
OSiR uruchamia kąpieliska miejskie
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie informuje, że w sobotę 27 czerwca uruchamia strzeżone kąpieliska sezonowe – dwa w CRS Ukiel i jedno nad jeziorem Skanda. Sezon wakacyjny potrwa w
Rozpoczęto budowę drugiej części obwodnicy Olsztyna
Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęły się wczoraj prace związane z budową drugiej części południowej obwodnicy Olsztyna. W spotkaniu uczestniczył marszałek województwa – Gustaw Marek Brzezin. Odcinek obwodnicy zostanie wybudowany w ciągu
Sąd Apelacyjny w Białymstoku rozpatrzy skargę miasta Olsztyn na opieszałość Sądu Okręgowego
Miasto Olsztyn skarży się na Sąd Okręgowy w Olsztynie. Chodzi o przewlekłość procesu w sprawie odszkodowania za budowę tramwajów. Hiszpańska firma FCC wytoczyła Olsztynowi proces za wyrzucenie jej z placu