Sąd Okręgowy w Olsztynie podtrzymał decyzję o tymczasowym aresztowaniu trzech policjantów
Sąd Okręgowy w Olsztynie podtrzymał decyzję o tymczasowym aresztowaniu trzech funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego olsztyńskiej Komendy Miejskiej Policji.
Zażalenia na aresztowanie złożyli ich obrońcy, którzy jednocześnie wnieśli o zastosowanie innych środków zapobiegawczych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, która chciała, by zażalenie oddalono i utrzymano w mocy decyzję o 3-miesięcznym aresztowaniu policjantów.
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie mieli wymuszać wyjaśnienia i informacje od zatrzymanych w postępowaniach karnych.
W kwietniu olsztyński Sąd Rejonowy aresztował czterech policjantów, ale po kilku dniach jeden z nich opuścił areszt, po wpłaceniu 10 tysięcy złotych poręczenia. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Po ujawnieniu sprawy, do dymisji podali się komendant miejski policji w Olsztynie oraz komendant wojewódzki.
http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/olsztyn-trzej-aresztowani-policjanci-pozostana-w-areszcie/syfxb3
You might also like
Weekend za pół ceny w Olsztynie
“POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” to ogólnopolska akcja promocyjna, skierowana zarówno do branży turystycznej, jak również do osób prywatnych, które w określony przez organizatora weekend mają możliwość
22 – latek zatrzymany za uszkodzenie taksówki
Olsztyńscy funkcjonariusze policji zatrzymali 22-latka, który pokłócił się z taksówkarzem, gdyż jego zdaniem ten wysadził go za daleko od wskazanego celu. Mężczyzna nie zapłacił rachunku za kurs, wysiadł z auta
Zmiana terminu zamknięcia ul. Partyzantów
W związku prognozowanymi na przyszły tydzień niskimi temperaturami termin wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu na Partyzantów i pl. Bema zostanie przesunięty o tydzień – na noc z 9 na 10 lutego.