Sąd w Elblągu zdecyduje o miejscu procesu byłego prezydenta Olsztyna
Sąd Okręgowy w Elblągu zdecyduje dziś, gdzie odbędzie się ponowny proces byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego, który w 2015 roku został skazany na 5 lat więzienia za gwałt na podległej mu urzędniczce. Mimo, że do przestępstwa miało dojść w Olsztynie, wyrok wydał Sąd Rejonowy w Ostródzie, bo olsztyńscy sędziowie wyłączyli się ze sprawy.
Małkowski odwołał się do elbląskiego Sądu Okręgowego i ten w zeszłym roku nakazał ostródzkiemu sądowi powtórzyć proces. Tymczasem ten chce odesłać sprawę do Olsztyna. Argumentuje to pojawieniem się nowych sędziów w olsztyńskim sądzie, co miałoby gwarantować ich bezstronność. Poza tym sprawa toczyłaby się tam, gdzie miało być popełnione przestępstwo.
Decyzję zaskarżyła jednak prokuratura oraz kobieta oskarżająca byłego prezydenta Olsztyna o gwałt. Rozpatrzenie tych zażaleń przed Sądem Okręgowym w Elblągu zaplanowano na dziś.
You might also like
Całkowicie pijani mężczyźni urządzili sobie przejażdżkę po ulicach Olsztyna
W sobotę dwóch nieodpowiedzialnych mieszkańców Olsztyna wybrało się w podróż autem ulicami miasta. Najpierw za kierownicą siedział 32-letni mężczyzna, który po najechaniu na latarnię oświetleniową przesiadł się na fotel pasażera.
Olsztyńscy radni przyjęli uchwałę w sprawie przyszłorocznego OBO
Olsztyńscy radni przyjęli uchwałę w sprawie przyszłorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, który zostanie przeprowadzony już na nowych zasadach. W przyszłym roku w stolicy Warmii i Mazur zostaną zrealizowane projekty za kwotę
25 – latek z Olsztyna zatrzymany za oszustwa internetowe
Osiem zarzutów oszustwa usłyszał 25-letni Wojciech R. Mężczyzna na jednym z portali aukcyjnych oferował do sprzedaży konsole do gier. Sprawca inkasował należność z transakcji, ale towaru nigdy nie wysyłał do