Samborowo: 68 – latek zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa 17 osób

Samborowo: 68 – latek zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa 17 osób

Mężczyzna, który celowo podpalił dom w Samborowie k. Ostródy, został tymczasowo aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa 17 osób.

Aresztowany ma 68 lat i mieszkał w domu, w którym wybuchł pożar. Mężczyzna w czasie przesłuchania powiedział, że celowo wzniecił pożar, rozlewając, a następnie podpalając rozpuszczalnik, ponieważ był skonfliktowany z sąsiadami. Przeszkadzało mu m.in. to, że zakłócali mu spokój, chodząc nocą po strychu. W ostatnich 3 latach kilkakrotnie z tego powodu była do Samborowa wzywana policja, ale często, zanim patrol dotarł na miejsce, był odwoływany, bo sąsiedzi dogadywali się.
Pożar w budynku, który zamieszkiwało 5 rodzin, w sumie 18 osób, wybuchł w nocy z wtorku na środę. 17 mieszkańców budynku ewakuowało się jeszcze przed przyjazdem strażaków, jedna osoba, właśnie 68 latek, została wstępnie uznana za zaginioną. Kiedy w pogorzelisku strażacy nie znaleźli zaginionego, wszczęto jego poszukiwania w pobliskich lasach.  Mężczyzna ukrywał się w lesie, znaleziono go kilkanaście godzin po pożarze.
O przedstawieniu podpalaczowi zarzutu usiłowania zabójstwa 17 osób zdecydował prokurator po zapoznaniu się ze zgromadzonym dotąd materiałem dowodowym. Pierwotnie śledczy zamierzali prowadzić sprawę w oparciu o łagodniejsze przepisy.
Nie wiadomo, czy zatrzymany 68-latek był zdrowy psychicznie, ani czy zajdzie potrzeba sprawdzania jego poczytalności.
Strażacy po ugaszeniu pożaru w Samborowie mówili lokalnym mediom, że była to bardzo trudna akcja, ponieważ w budynku panowało duże zadymienie, a sam budynek częściowo był zbudowany z trzciny. W efekcie pożaru zawalił się m.in. dach domu i częściowo też strop.

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/samborowo-k-ostrody-podpalacz-aresztowany-pod-zarzutem-usilowania-zabojstwa-17-osob/jhnm95

Previous Warmia i Mazury: Minister spraw wewnętrznych wyznaczyła tymczasowego szefa policji
Next 33 - latek utonął w giżyckim porcie

You might also like

Wiadomości Region

12 osób zatrzymanych w związku z narkotykami w garnizonach w regionie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła zarzuty nielegalnego posiadania i handlu narkotykami 12 osobom, w tym sześciu żołnierzom zajmującym się rozprowadzaniem narkotyków w garnizonach na Warmii i Mazurach. Większość przyznała się

Wiadomości Region

Z Warmii i Mazur wyruszy dzisiaj drugi transport darów dla Ukrainy

Z Warmii i Mazur wyruszy dzisiaj drugi transport darów dla Ukrainy. Będą przewiezione do warszawskiej cerkwi przy ulicy Miodowej. Tym razem będzie to głównie odzież. Zbiórkę prowadziło Stowarzyszenie Młodzi Demokraci

Wiadomości Region

Policja będzie patrolować szlak kajakowy na Krutyni

Policja z Mrągowa wyznaczyła patrol, który ma pilnować porządku na popularnym szlaku kajakowym rzeki Krutyni. Policjanci będą m.in. sprawdzać trzeźwość kajakarzy. Pierwsze patrole po Krutyni specjalną płaskodenną łodzią policjanci z