Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy poszukuje wolontariuszy

Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy poszukuje wolontariuszy

Tradycyjnie podczas dnia Wszystkich Świętych na olsztyńskich cmentarzach odbędzie się kwesta. Organizatorzy ze Społecznego Komitetu Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach zachęcają do wzięcia udziału w przedsięwzięciu.

Aktorzy, dziennikarze, politycy, samorządowcy – każdego roku na nekropoliach stolicy regionu pojawiają się znane postaci naszego życia publicznego, by zbierać pieniądze na rzecz ratowania zabytkowych nekropolii. Nie inaczej będzie w tym roku.
Zbiórka na rzecz ratowania dawnych cmentarzy prowadzona jest od 2003 roku. w tym czasie zebrano ok. 300 tys. złotych. Natomiast od 2006 roku na ten sam cel z budżetu Olsztyna przeznaczono ok. pół miliona złotych. Dzięki temu możliwe było wielu mogił, krzyży, ogrodzeń, a także kaplic na historycznych nekropoliach stolicy regionu – św. Jakuba, św. Józefa oraz św. Jana Nepomucena w Dajtkach.
Ubiegłoroczna zbiórka była jedną z najlepszych w historii. Do puszek wolontariuszy trafiło dokładnie 22 736,64 PLN.
Być może w tym roku uda się poprawić ten rezultat. Aby to było możliwe, niezbędni są chętni do kwestowania na cmentarzach przy ul. Poprzecznej oraz w Dywitach. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 660 717 110.

https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/kwesta-na-zabytkowe-nakropolie-wolontariusze-poszukiwani.html

Previous W nocy zmieniamy czas z letniego na zimowy
Next Dzięki olsztyńskiej policji na rynek nie trafi blisko 13 tys. pigułek gwałtu

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Olsztyn zaprasza na bezpłatne wycieczki z przewodnikiem

W wakacje miasto proponuje turystom bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem. W każdą sobotę, aż do końca września, o 16:00 z Miejskiej Informacji turystycznej wyrusza darmowa wycieczka po Olsztynie. Trasa wycieczki obejmuje

Wiadomości Olsztyn

Trwa dochodzenie w sprawie wpisu J. Kijowskiego dotyczącego partii Kukiz’15

Policja w Ciechanowie pod nadzorem miejscowej prokuratury prowadzi dochodzenie dotyczące obraźliwego wpisu dotyczącego partii Kukiz ’15, jaki na portalu fb zamieścił reżyser i dyrektor olsztyńskiego teatru Janusz Kijowski, prywatnie –

Wiadomości Olsztyn

Radni Olsztyna będą stosować się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego

Radni Olsztyna podjęli stanowisko w sprawie stosowania się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Głosowanie bezskutecznie próbowali uniemożliwić radni Prawa i Sprawiedliwości. Rada Miasta Olsztyna większością głosów podjęła stanowisko, które zobowiązuje prezydenta