Spór wokół wyborów na UWM
Ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego ma wątpliwości, co do procedury wyboru władz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Zmiana statutu uczelni i zmniejszenie liczby elektorów z 400 do 120, a co za tym idzie zwiększenie roli senatu w wyborach, może być – zdaniem ministra szkolnictwa Jarosława Gowina – naruszeniem ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym.
Jarosław Szczechowicz p.o. kierownika katedry procedury cywilnej na wydziale uprawa i administracji UWM, który reprezentuje uczelnię w sporze z ministerstwem przekonuje, że senat UWM miał prawo nadać sobie dodatkowe uprawnienia elektorskie.
Ryszarda Góreckiego na rektora UWM na kolejną, piąta kadencję. Wicepremier Jarosław Gowin czeka na dokumenty potwierdzające ubiegłotygodniowe wybory na UWM. Uczelniana komisja wyborcza rozpatruje dwa protesty wyborcze, które są identyczne z zastrzeżeniami ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Tymczasem władze uczelni nie wykluczają skierowania sprawy do wojewódzkiego sądu administracyjnego.
http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/minister-nauki-sprawdzi-legalnosc-wyborow-rektora-uwm/lqhz9j
You might also like
Minister edukacji spotkała się z nauczycielami
W nowej perspektywie unijnej będą pieniądze na utrzymanie małych gminnych szkół, których funkcjonowanie może być zagrożone, bo są dużym obciążeniem dla samorządów – powiedziała minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. Szefowa resortu
Dziś w Olsztynie rusza 6. Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego “Okno”
Dziś w Olsztynie rusza 6. Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego “Okno”, który ma prezentować filmy nieznane z ekranów telewizyjnych. Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy nagrody zostaną przyznane również w kategorii
Małdyty: Zatrzymano mężczyzn odpowiedzialnych za uszkodzenia samochodów i pożar domku wczasowego
Policjanci z Posterunku Policji w Małdytach zatrzymali 2 mieszkańców tamtejszej gminy. 35-latek i jego 18-letni kolega z wiaduktu drogowego w pobliżu miejscowości Sople rzucali kamieniami i drewnianymi kołkami w przejeżdżające

