W centrum Olsztyna powstaną nowe ścieżki rowerowe
Wzdłuż ulicy Kościuszki w Olsztynie powstaną dodatkowe ścieżki rowerowe. To według władz jeden z efektów inwestycji tramwajowej.
Wydzielone zostaną specjalne pasy. Zaczną się na wysokości Urzędu Statystycznego i będą wieść do ul. Niepodległości. To podobne rozwiązanie, jak zastosowane w śródmiejskiej części al. Piłsudskiego.
Nowa organizacja ruchu to efekt inwestycji tramwajowej. Po jej zakończeniu m.in. w związku z powstaniem ul. Obiegowej, ruch na ulicy Kościuszki zdecydowanie się zmniejszył.
Rowerowe drogi zostaną wytyczone po obydwu stronach ulicy. Wkrótce połączą ścieżkę przy ul. Żołnierskiej z ul. Niepodległości, przy której na chodnikach dopuszczony jest ruch rowerowy. Według urzędników da to możliwość dojechania do parku Centralnego i Starego Miasta.
http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/w-olsztynie-przybedzie-tras-rowerowych/9f7jn0
You might also like
CBA zatrzymało biznesmenów sprzedających instytucjom publicznym nielegalny sprzęt komputerowy
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało troje biznesmenów sprzedających w przetargach instytucjom publicznym komputery z nielegalnym oprogramowaniem. Obniżenie ceny pozwalało im wygrać przetargi na 3 tys. 256 komputerów za 9,5 mln zł,
Mieszkańcy Olsztyna przywitają Nowy Rok na pl. Dunikowskiego
Olsztynianie biorący udział w miejskiej zabawie powitają Nowy Rok na pl. Dunikowskiego. Tegoroczną nowością będzie laserowy pokaz. Olsztyn staje się kolejnym z miast, w których nie będzie pokazów pirotechnicznych podczas
Pijany mężczyzna próbował okraść supermarket
Kompletnie pijany 19-latek chciał ukraść z olsztyńskiego supermarketu wózek pełen towaru. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjantów poinformował pracownik ochrony, który zatrzymał złodzieja przy wyjściu ze sklepu.