W gminie Kozłowo trwają wybory wójta
W gminie Kozłowo rozpoczęły się dziś przedterminowe wybory wójta. O stanowisko walczy pięciu kandydatów. Wybory ogłoszono po zrzeczeniu się mandatu przez poprzedniego wójta Jacka Jankowskiego.
Głosować można od siódmej rano do godz. 21 w sześciu obwodowych komisjach. Do udziału w wyborach uprawnionych jest ponad 4,8 tys. osób. Do zakończenia głosowania w gminie Kozłowo obowiązuje cisza wyborcza.
O stanowisko wójta ubiega się pięciu kandydatów: Alicja Eidtner (KWW Czysta Gmina), Ewa Krzyżewska (KWW Ewy Krzyżewskiej), Tomasz Kucmus (KWW Tomasza Kucmusa), Maciej Grzegorz Prażmo (KWW Macieja Prażmo), Marek Antoni Wolszczak (KWW Nowa Gmina).
Gdyby dziś żaden z kandydatów nie otrzymał ponad połowy wszystkich oddanych głosów, to za dwa tygodnie, 3 grudnia odbyłaby się druga tura. Wzięliby w niej udział dwaj kandydaci z największą liczbą głosów.
Przedterminowe wybory w gminie Kozłowo ogłoszono, ponieważ dotychczasowy wójt Jacek Jankowski pisemnie zrzekł się mandatu. W efekcie tej decyzji 28 sierpnia Komisarz Wyborczy w Olsztynie stwierdził wygaśnięcie mandatu wójta.
Od kwietnia gminą Kozłowo zarządza Ewa Krzyżewska, którą do wykonywania zadań i kompetencji wójta wyznaczyła premier Beata Szydło. Było to konieczne, po tym jak dotychczasowy wójt został zawieszony w czynnościach służbowych w związku z postawionym mu przez prokuraturę zarzutem o charakterze korupcyjnym, a w gminie nie było stanowiska zastępcy wójta.
https://olsztyn.onet.pl/warminsko-mazurskie-mieszkancy-kozlowa-wybieraja-wojta/2n44858
You might also like
Bociany powoli opuszczają gniazda
W najbliższych dniach z gniazd na Warmii i Mazurach odlecą ostatnie bociany. Te, które zostaną na zimę, jesienią trafią do specjalistycznych ośrodków, które pomogą tym ptakom przetrwać mrozy. Zdecydowana większość
“Czarodziejka dźwięków” wystąpi w Dobrym Mieście
Norweska wokalistka, o pięciooktawowym głosie, Ruth Wilhelmine Mayer, wystąpi w najbliższą sobotę z koncertem z cyklu „Rebelia w gotyku”, w ramach projektu „Warmia: Rebelia Kultury”. Wydarzenie odbędzie się 19 października
Czterej obywatele Łotwy zatrzymani za skimming
Policjanci z Wydziału Kryminalnego giżyckiej komendy zatrzymali czterech obywateli Łotwy. Mężczyźni podejrzani są o to, że wykorzystując specjalistyczny sprzęt kopiowali dane z kart bankomatowych i w ten sposób okradali klientów