W Olecku wykryto ognisko ASF
W gospodarstwie rolnym w Olecku wykryto ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF). Służby weterynaryjne ustalają, w jaki sposób choroba dostała się do gospodarstwa.
Występowanie ogniska AFS w gospodarstwie w Olecku potwierdziły badania Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.
Ognisko ASF wykryto w gospodarstwie, w którym utrzymywano 122 świnie (27 prosiąt, 39 warchlaków, 45 tuczników, 1 knura i 10 loch). Wszystkie zwierzęta zostały już zabite i zutylizowane, a gospodarstwo jest odkażane.
Wykryte w Olecku ognisko ASF jest pierwszym w tym roku w woj. warmińsko-mazurskim i 6. ogniskiem w kraju.
Służby weterynaryjne ustalają, w jaki sposób choroba dostała się do gospodarstwa w Olecku i badają, czy nie została zawleczona do innych gospodarstw.
You might also like
W Bukwałdzie otwarto nowy szpital dla ptaków
W Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie pod Olsztynem otwarto nowy szpital, w którym będą operowane dzikie ptaki. Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Dzikich przed 15 laty stworzyła w Bukwałdzie pod Olsztynem
W Jeziorze Gielądzkim odnaleziono ciało 32 – letniego wędkarza
Dziś po południu odnaleziono ciało 32-letniego wędkarza, który dzień wcześniej wypadł z łodzi na Jeziorze Gielądzkim koło Sorkwit. Według policji do wywrotki łodzi miało dojść w niedzielę około godz. 15,
Minionej nocy dwie osoby zmarły z wychłodzenia
Ostatniej dobry dwie osoby zmarły z wychłodzenia. Jedna z ofiar pochodzi z województwa wielkopolskiego, druga natomiast z Mazowsza. Podczas mrozów ważne jest, żeby reagować na osoby najbardziej narażone i jeżeli