W Olsztynie kompletnie pijana matka opiekowała się trzyletnim dzieckiem.

W Olsztynie kompletnie pijana matka opiekowała się trzyletnim dzieckiem.

W Olsztynie kompletnie pijana matka opiekowała się trzyletnim dzieckiem. Policjanci zostali wezwani przez dziadków, którzy przyszli w odwiedziny do swojego wnuka. 31-letnia kobieta wstała z łóżka dopiero na prośbę policjanta. Nieodpowiedzialna matka miała 2,6 promila w organizmie. Jej sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj wieczorem dziadkowie trzyletniego chłopca powiadomili oficera dyżurnego, że ich wnukiem prawdopodobnie opiekuje się nietrzeźwa matka. Jak poinformowali zgłaszający, gdy chcieli wejść do mieszkania, drzwi otworzył im trzyletni chłopiec. Jego 31-letnia matka w tym czasie spała w pokoju obok. O tym, że ktoś chodzi po jej mieszkaniu zorientowała się dopiero wtedy, gdy na miejsce dotarł patrol policji i jeden z interweniujących funkcjonariuszy postanowił ją obudzić. Zachowanie kobiety wskazywało na wyraźny stan upojenia alkoholowego, a badanie alkomatem potwierdziło jedynie fakt nietrzeźwości. Urządzenie wykazało 2.6 promila alkoholu w organizmie kobiety.
Na miejsce zostali wezwani pracownicy Miejskiego Ośrodka pomocy Społecznej, którym policjanci przekazali trzylatka. Chłopiec trafił pod dobrą opiekę, natomiast jego matka z uwagi na to, że w trakcie interwencji była agresywna i wulgarna w stosunku do obecnych w mieszkaniu osób, wylądowała w izbie wytrzeźwień.
W związku ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem pod wpływem alkoholu kobieta odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/10839,Olsztyn-Kompletnie-pijana-matka-opiekowala-sie-trzyletnim-dzieckiem.html

Previous Powiat bartoszycki: Dwie osoby spłonęły w aucie
Next Przy drogach regionu powstaną parki leśne

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Olsztyn: Groźny wypadek na ulicy Żelaznej

Policjanci z olsztyńskiej drogówki wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego do którego doszło na ul. Żelaznej w Olsztynie. Według wstępnych ustaleń kierowca dostawczego volkswagena wjechał w pozostawioną na jezdni przyczepę

Wiadomości Olsztyn

CBA zatrzymało byłą radę nadzorczą Radia Olsztyn

Byli prezesi, wiceprezesi i członkowie rady nadzorczej Radia Olsztyn oraz były prezes Zarządu Zakładu Budynków Komunalnych w Olsztynie zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty o charakterze

Wiadomości Olsztyn

PKP planuje nowe przystanki kolejowe w Olsztynie

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiada dwa nowe przystanki kolejowe w stolicy Warmińsko-Mazurskiego. Jeden z nich znajdzie się w okolicach ul. Bławatnej na Dajtkach, a drugi niedaleko przejścia podziemnego między