W Puszczy Piskiej odnaleziono unikatową roślinę

W Puszczy Piskiej odnaleziono unikatową roślinę

Uznawany przez botaników za gatunek wymarły w Polsce groszek różnolistny odnaleziono na terenie mazurskiego Nadleśnictwa Strzałowo. Jest to pierwszy od ponad 50 lat potwierdzony przypadek natrafienia na okazy tej rośliny.

Groszek różnolistny to roślina z rodziny motylkowatych o różowych kwiatach, oskrzydlonej łodydze i wąskich liściach, zakończonych wąsami czepnymi. W Polsce nie notowano występowania tego gatunku od 1958 r. i przypuszczano, że prawdopodobnie wymarł. Teraz odnaleziono go na 10 stanowiskach w Puszczy Piskiej. Łącznie naliczono tam 420 pędów tej rośliny.

 

http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/unikatowe-odkrycie-przyrodnicze-w-puszczy-piskiej/3g9gdg

Previous Nowe Miasto Lubawskie: 41 - latka włamała się do mieszkania będąc pod wpływem alkoholu
Next Śledztwo w sprawie olsztyńskich policjantów przejmie prokuratura w Ostrołęce

You might also like

Wiadomości Region

Kolejna rodzina z Syrii przyjedzie do Klebarka Wielkiego

Do Klebarka Wielkiego niedaleko Olsztyna przyjedzie rodzina z targanej wojną Syrii. To nie pierwszy taki przypadek, gdy chrześcijanie z Syrii przyjeżdżają na Warmię. Właśnie tutaj znajduje się jeden z punktów

Wiadomości Region

Lidzbark Warmiński: Patrol policji pomógł rodzicom dotrzeć do duszącego się dziecka

Lidzbarscy policjanci pomogli rodzicom, którzy jechali do swojego dziecka. Roztrzęsiony mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że jego dziecko jest w domu i ma atak duszności. Z uwagi na stan zagrażający życiu dziecka

Wiadomości Region

Biegli badają przyczyny pożaru w Durach

To nie zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną tragicznego pożaru domu wielorodzinnego w miejscowości Dury koło Morąga w Warmińsko-Mazurskiem. Biegli odrzucili tę wersję. W ogniu zginęła matka z dwójką małych dzieci.