W Rynie o czystym powietrzu

W Rynie o czystym powietrzu

18 i 19 maja w Rynie odbędzie się XVIII Samorządowe Forum Ekologiczne „Powietrze na Warmii i Mazurach – zagrożenia – ochrona – jakość”. Organizatorem jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli lokalnych samorządów, środowisk naukowych oraz wszystkich instytucji, którym bliska jest tematyka ochrony środowiska.

 

Forum poświęcone będzie zagadnieniom związanym z jakością powietrza – monitoringowi, przyczynom zanieczyszczeń, zagrożeniom takim jak smog, „niska emisja” i emisja komunikacyjna. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące programów priorytetowych realizowanych przez NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Olsztynie, których celem jest dofinansowanie zadań polegających m.in. na ograniczeniu zanieczyszczeń powietrza. Przedstawione zostaną również założenia obowiązujących w regionie programów ochrony powietrza uchwalonych przez Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a także podobnych rozwiązań z województw dolnośląskiego, opolskiego i małopolskiego.

 

Drugiego dnia forum odbędzie się wizyta studyjna do Stacji Kompleksowego Monitoringu Środowiska „Puszcza Borecka” w Diablej Górze specjalizującej się w badaniu zanieczyszczenia atmosfery i przeznaczonej do prowadzenia badań długoterminowych zmian zachodzących w środowisku pod wpływem działalności człowieka. Będzie można również odwiedzić pokazową zagrodę żubrów w Wolisku na terenie Nadleśnictwa Borki.

Previous Międzynarodowe biuro ruchu Cittaslow powstanie na Warmii i Mazurach
Next 18 zabytków w regionie otrzyma dotacje na renowację

You might also like

Wiadomości Region

Przy­by­wa sy­gna­łów o po­ża­rach sadzy w ko­mi­nach

Przy­by­wa sy­gna­łów o po­ża­rach sadzy w ko­mi­nach. Przez ostat­nie go­dzi­ny war­miń­sko-ma­zur­scy stra­ża­cy wy­jeż­dża­li do ta­kich po­ża­rów 8 razy.  Na szczęście we wszystkich przypadkach ratownicy szybko opanowali i ugasili ogień. Strażacy

Wiadomości Region

Trzy restauracje z regionu w czołówce plebiscytu Poland 100 Best Restaurants Awards 2014

Trzy restauracje z województwa warmińsko-mazurskiego znalazły się w czołówce ogólnopolskiego plebiscytu Poland 100 Best Restaurants Awards 2014. Restauracja Pałacowa Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, Restauracja Refektarz Hotelu Zamek Ryn w

Wiadomości Region

130 mln zł na modernizację dróg w regionie

Blisko 130 mln zł dotacji otrzymają samorządy z Warmii i Mazur na budowę lub modernizację dróg lokalnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020. Umożliwi to zmodernizowanie blisko 300 km