W śródmieściu Olsztyna powstają trzy nowoczesne wieżowce

W śródmieściu Olsztyna powstają trzy nowoczesne wieżowce

W śródmieściu Olsztyna powstają trzy nowoczesne wieżowce, z których jeden będzie najwyższym budynkiem w mieście. Dotąd najwyższą budowlą była wieża kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej inwestor poinformował, że u zbiegu ulic Głowackiego i Piłsudskiego zbuduje kompleks budynków: hotel i kilka budynków łączących w sobie funkcje biurowe i mieszkalne. Powierzchnie biurowe (o łącznej powierzchni 8,5 tys. m. kw.) mają być zbudowane w najwyższym standardzie, dotąd w mieście nie ma powierzchni biurowych takiej klasy.
Budynki usługowo-mieszkalne będą miały 17 i 18 pięter, co sprawi, że będą najwyższe w mieście, wyższe od obecnie najwyższej wieży kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, który także mieści się w śródmieściu. Autorem projektu architektonicznego nowego kompleksu jest Andrzej Kapuścik, który ma w swoim dorobku m.in. Sea Towers w Gdyni.

http://olsztyn.onet.pl/srodmiescie-olsztyna-zmienia-oblicze-powstaja-trzy-wiezowce/rllqh9

 

Previous Szczytno: 37 - latek zatrzymany za zabicie pięciu szczeniąt
Next 39 - latek trafił do aresztu wprost ze szpitala

You might also like

Wiadomości Olsztyn

12 – latek wezwał policję, bo rodzice zabronili mu korzystać z komputera

Olsztyńscy funkcjonariusze zostali wezwani wczoraj na nietypową interwencję. Zgłaszającym był 12-latek, który poinformował oficera dyżurnego, że w jego domu miało dojść do nieporozumień rodzinnych. Jak się okazało do tego nieporozumienia

Wiadomości Olsztyn

W olsztyńskim Szpitalu Miejskim zostaną przeprowadzone dwie operacje rekonstrukcji twarzy

Operacje rekonstrukcji twarzy u dwóch pacjentów, którym nowotwór zniszczył kości żuchwy oraz tkanki miękkie, przeprowadzą lekarze Szpitala Miejskiego w Olsztynie pod kierunkiem dr Anny Bromirskiej-Małyszko. Zabiegi zostaną przeprowadzone w środę

Wiadomości Olsztyn

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz ma koronawirusa

Prezydent Olsztyna zachorował na COVID – 19. O pozytywnym wyniku testu samorządowiec poinformował na Facebooku. “Właśnie otrzymałem wynik testu, z którego wynika, że – niestety – jestem “pozytywny” i zachorowałem