Wypadek polskiego autokaru na autostradzie w Niemczech
11 osób zostało ciężko rannych w wypadku polskiego autokaru pod Berlinem. Jedna osoba jest w stanie zagrażającym jej życiu. Wcześniej polski przewoźnik informował o 22 poszkodowanych.
Na miejscu są karetki i śmigłowiec pogotowia ratunkowego. Pasażerów, którzy nie zostali poszkodowani, odwieziono podstawionym autobusem z miejsca wypadku.
Firma Sindbad, na której zlecenie jechał autokar, wysłała już autobusy zastępcze, na miejsce jadą też jej przedstawiciele. Zapewniono, że pojazd miał ważne badania techniczne i kierowali nim doświadczeni kierowcy.Według listy pasażerów na pokładzie autokaru było 70 pasażerów i 3 członków załogi (2 kierowców i pilot). Przyczyny wypadku bada niemiecka policja. Nie wyklucza się, że kierowca mógł zasnąć z przemęczenia.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wypadek-polskiego-autokaru-w-niemczech/52200
You might also like
Deszczowa pogoda nie odstraszyła turystów zmierzających na Pola Grunwaldzkie
Deszczowa pogoda nie odstraszyła turystów zmierzających na Pola Grunwaldzkie. Z każdą godziną przyjeżdża coraz więcej osób. Organizatorzy przewidują, że w tym roku inscenizację bitwy pod Grunwaldem obejrzy nawet 100 tysięcy
Kętrzyn: Zmarł 23 – latek ranny podczas ćwiczeń strażackich
W szpitalu zmarł 23-letni strażak z Komendy Powiatowej PSP w Kętrzynie, który został ranny podczas ćwiczeń. Miesiąc temu na placu wewnętrznym kętrzyńskiej PSP strażak skoczył na skokochron, niestety doszło do
Eksperci od żywienia spotkali się z dyrektorami szkół
Blisko 90 proc. szkolnych jadłospisów jest źle układanych, a dzieci w szkołach dostają tłuste posiłki, które są smaczne ale niezdrowe – alarmowali eksperci żywnościowi na konferencji dyrektorów szkół w Olsztynie.