Zakończyła się rozbudowa Szpitala Miejskiego
Zakończyła się rozbudowa placówki przy al. Niepodległości. Szpital zyskał nowy blok operacyjny, znacznej poprawie uległy też warunki oddziału urologicznego.
Zrealizowane prace polegały na budowie dwukondygnacyjnego budynku przy łączniku między główną bryłą szpitala, a miejscem, gdzie mieści się chirurgia szczękowa. Na pierwszym piętrze powstał blok operacyjny wykorzystywany na cele oddziału urologii oraz kardiologii zabiegowej. Na drugim piętrze rozbudowano Klinikę Urologii.
Blok wyposażony jest w nowoczesną aparaturę, m.in. stół operacyjny, lampę operacyjną, ssak elektryczny, defibrylator. Wśród znajdujących się tam pomieszczeń są te służące przygotowaniu pacjenta, personelu czy sala operacyjna.
Klinika Urologii została rozbudowana m.in. o nowe pomieszczenia zabiegowe, gabinety diagnostyki obrazowej i sale chorych z łazienkami. W efekcie jest tam jest dziewięć sal chorych z 28 łóżkami, czyli czterema więcej, niż dotychczas. A to oznacza, że każdego roku medycy będą mogli zająć się ok. czterema tysiącami pacjentów. W poprzednim roku było to 3,3 tys. osób. pobyt w szpitalu nawet po najbardziej skomplikowanych operacjach trwa 2-3 dni.
Inwestycja miała wartość niemal 5,3 mln złotych, z czego 85 proc. wartości pochodziło z unijnego dofinansowania.
https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/szpital-miejski-rozbudowany.html
You might also like
Olsztyńskie mikołajki będą pełne atrakcji
W najbliższą, mikołajkową, niedzielę na mieszkańców Olsztyna czeka moc atrakcji. Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie Dzień Otwarty w zajezdni tramwajowej. Wydarzenie rozpocznie się o 10:00 na terenie zajezdni przy ul.
Do Olsztyna trafia sprzęt wspomagający walkę z koronawirusem
Do stolicy Warmii i Mazur trafiają urządzenia, które wspomagają działania związane z ograniczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. W akcję włączają się m.in. prywatni przedsiębiorcy. Olsztyńskie jednostki wspierane są z budżetu samorządu.
Sanepid apeluje do mieszkańców Olsztyna, żeby nie pić nieprzegotowanej wody z kranu
Olsztyński sanepid apeluje do mieszkańców miasta, żeby nie pić nieprzegotowanej wody z kranu. W dwóch punktach miejskiej sieci wodociągowej wykryto bakterie coli – to najnowsze dane Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji,