Zapadł wyrok w sprawie pobicia czarnoskórego mieszkańca Olsztyna
Za pobicie ciemnoskórego mieszkańca Olsztyna Allana T. Sąd Okręgowy skazał na karę czterech miesięcy więzienia Wojciecha K.Wojciech K. cztery miesiące spędził w tymczasowym areszcie, w związku z tym sąd zaliczył mu ten okres na poczet kary.
Dodatkowo Wojciech K. ma zapłacić 500 zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonego Allana T. Oskarżony utrzymuje się z zasiłku z opieki społecznej.
Uzasadniając wyrok, sędzia Krystyna Szczechowicz powiedziała, że bez wątpienia Wojciech K. zachował się agresywnie wobec Allana T., ale nie można uznać, że mówiąc “czarny”, miał na celu poniżenie T. Oskarżony z uwagi na stan swego umysłu myśli konkretnie, nie abstrakcyjnie. Zobaczył czarnoskórego mieszkańca Olsztyna, to powiedział “czarny”, nie można temu przypisywać podtekstu rasistowskiego” – powiedziała sędzia.
Jak dodała, to odróżnia Wojciecha K. od skazanych wcześniej w tej sprawie dwóch innych mężczyzn, którzy świadomie wyzywali pokrzywdzonego wulgarnymi, rasistowskimi okrzykami.
Sprawa Wojciecha K. była przed olsztyńskim sądem rozpoznawana po raz drugi, ponieważ w poprzednim procesie sąd skazał dwóch jego kompanów, a K. uniewinnił. Wyrok ten uchylił sąd apelacyjny, który nakazał sprawę w odniesieniu tylko do Wojciecha K. rozpoznać na nowo.
Wojciech K., który odpowiadał z wolnej stopy, nie przyszedł na ogłoszenie wyroku. Pochodzący z Kamerunu Allan T. nie stawił się w sądzie – wyemigrował do Kanady.
Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/cztery-miesiace-wiezienia-za-pobicie-czarnoskorego-mezczyzny/xp87r
You might also like
Od poniedziałku kolejne zmiany w organizacji ruchu przy ul. Towarowej
Od poniedziałku, 5 czerwca, wprowadzone będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w Olsztynie. Zamknięta będzie kolejna część jezdni przy moście nad torami przy ul. Towarowej. Wykonawca zamknie dwa pasy jezdni
Kolejne doniesienia w sprawie brutalnych przesłuchań na olsztyńskiej komendzie
Olsztyńska prokuratura odebrała doniesienie od kolejnej osoby, która miała być brutalnie przesłuchiwana przez policjantów z Komendy Miejskiej w Olsztynie. Student miał być przesłuchiwany pod koniec marca w związku z podejrzeniem
Zmarł ksiądz infułat Julian Żołnierkiewicz
W Olsztynie zmarł ksiądz infułat Julian Żołnierkiewicz. Miał 82 lata, posługę kapłańską pełnił od 57 lat. Ksiądz Żołnierkiewicz był kapelanem Solidarności, proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, duszpasterzem akademickim i