Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o włamania do stacji paliw w regionie
Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o włamania do stacji paliw w Olsztynie, Olsztynku, Barczewie i Morągu, a także dwóch sklepów. W samochodzie, którym jechał sprawca policjanci znaleźli papierosy warte 6,5 tys. złotych, kominiarkę oraz łom.
W przeciągu ostatnich trzech miesięcy policjanci z Olsztyna odnotowali w sumie 9 włamań do budynków stacji paliw oraz sklepów usytuowanych na terenie powiatu olsztyńskiego. Sposób działania sprawcy za każdym razem był bardzo podobny. Wczoraj w nocy zatrzymano 33-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o dokonanie tych przestępstw.
Rafał G. wpadł zaraz po włamaniu, którego dokonał. Mężczyzna został zatrzymany jak jechał volkswagenem jedną z ulic w Olsztynie. W samochodzie znajdowały się skradzione ze stacji paliw papierosy warte 6.5 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również kominiarkę i łom, które były w jego aucie.
Jak ustalili kryminalni, 33-latek najprawdopodobniej włamywał się w ostatnim czasie do stacji paliw w Olsztynku, Barczewie, Olsztynie oraz Morągu. Niewykluczone, że to również on okradł dwa sklepy usytuowane na terenie Olsztyna.
Po usłyszeniu zarzutów sprawcy będzie groziła kara 10 lat pozbawienia wolności.
http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/13608,Olsztyn-Zatrzymali-mezczyzne-podejrzewanego-o-wlamania-do-stacji-paliw-i-sklepow.html
You might also like
“Bieg na 6 łap” świętuje trzecie urodziny
Wyjątkowa akcja “Bieg na 6 łap” istnieje już trzy lata. Wydarzenie narodziło się w Olsztynie, a pomysłem zaraża się coraz więcej miast. “Bieg na 6 łap” jest doskonałą okazją do
Radni Olsztyna będą stosować się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego
Radni Olsztyna podjęli stanowisko w sprawie stosowania się do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Głosowanie bezskutecznie próbowali uniemożliwić radni Prawa i Sprawiedliwości. Rada Miasta Olsztyna większością głosów podjęła stanowisko, które zobowiązuje prezydenta
Olsztyńskie biblioteki czekają zmiany organizacyjne
Połączenie filii, zmiany lokalizacji, nowe sprofilowane placówki to efekty reorganizacji jaka szykuje się w sieci filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. – Planujemy połączenie placówek, które zlokalizowane są w bliskim sąsiedztwie –