Zatrzymano podejrzanego o zdewastowanie grobów na olsztyńskim cmentarzu
Olsztyńska policja poszukuje sprawców dewastacji kilkudziesięciu nagrobków na cmentarzu przy ulicy Poprzecznej. W poszukiwaniu sprawców pomóc ma monitoring. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli jedną z obecnych na cmentarzu osób, która przypominała postać z nocnego nagrania.
Zniszczenia powstały w kwaterze grobów dziecięcych. Kilkadziesiąt grobów zostało uszkodzonych w różnym stopniu.
Bramy i furtki cmentarza komunalnego przy ulicy Poprzecznej są zamykane na noc. Najprawdopodobniej sprawcy musieli przeskoczyć przez ogrodzenia. W poszukiwaniu sprawców pomóc ma nagranie z monitoringu, na którym widać odpowiedzialnych za zniszczenia. Policjanci zabezpieczyli między innymi odciski butów.
We wtorek w południe funkcjonariusze zatrzymali do kontroli jedną z obecnych na cmentarzu osób, która przypominała postać z nocnego nagrania. Trzydziestolatek prosto z cmentarza trafił na policyjną komendę. Śledczy sprawdzają jego powiązanie z wandalizmem.
You might also like
Alkohol i mróz przyczyną śmierci dwóch mężczyzn
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniali okoliczności jakie doprowadziły do zgonu dwóch mężczyzn, których ciała zostały znalezione przez przypadkowe osoby w różnych częściach miasta. Przyczyną śmierci w obu przypadkach był alkohol
Zatrzymano 26 – latka, który 16 razy okradł stacje benzynowe
Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na stacjach benzynowych ukradł ponad tysiąc litrów paliwa. Straty oszacowano na 5500 zł. Sprawcy grozi kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna podjeżdżał na stacje benzynowe
Jutro obchodzimy 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej
Przed nami 77-lecie wybuchu II wojny światowej. W Olsztynie uroczystości odbędą się w Śródmieściu. 1 września jest jedną z najbardziej dramatycznych dat w historii Polski. Właśnie tego dnia wojska Rzeszy

