Zmiany w funkcjonowaniu kąpielisk i komunikacji miejskiej
Początek września przyniósł kilka nowości plażowiczom i pasażerom komunikacji miejskiej.
1 września przestały działać cztery strzeżone kąpieliska. Ratownicy nie będą już pilnować bezpieczeństwa nad jez. Skanda oraz w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel na Słonecznej Polanie oraz na Plaży Miejskiej nr 2 i 3.
Główne kąpielisko Olsztyna – Plaża Miejska nr 1 będzie funkcjonować do 11 września, a z Wodnego Placu Zabaw można korzystać do końca weekendu.
Dodatkowo wypożyczalnia sprzętu pływającego od 5 do 18 września będzie czynna od 8:00 do 18:00. Natomiast wypożyczalnie sprzętu sportowego przy ulicach Kapitańskiej, Olimpijskiej i Sielskiej działają bez zmian – w godzinach 8:00-20:00.
Wrześniowe nowości także w komunikacji publicznej. Autobusy i tramwaje już kursują wg rozkładu oznaczonego jako “Dni robocze”. Poza tym Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu wprowadził kilka korekt – m.in. zmian godzin odjazdu pojedynczych kursów. Dotyczą linii 121, 126 i 136. Natomiast “studenckie” 103 oraz 130 przez cały wrzesień wożą pasażerów według specjalnego rozkładu. Szczegóły na stronie ZDZiT.
https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/powakacyjne-zmiany-nad-woda-i-w-transporcie.html
You might also like
Zatrzymano sprawcę śmiertelnego wypadku na Leonharda
Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Olsztynie. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i ukrywał się przez kilkanaście dni. Grozi mu 12 lat więzienia. Do tragicznego wypadku
Dziś w Olsztynie rusza 6. Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego “Okno”
Dziś w Olsztynie rusza 6. Ogólnopolski Festiwal Filmu Niezależnego “Okno”, który ma prezentować filmy nieznane z ekranów telewizyjnych. Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy nagrody zostaną przyznane również w kategorii
Fundacja Szalony Krasnolud rusza z kolejną edycją spotkań z planszówkami
Zabawa w gronie rówieśników to sposób na odciągnięcie dzieci i młodzieży od ekranów komputerów.Fundacja Szalony Krasnolud rusza z kolejną edycją spotkań z planszówkami. Zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem niekonwencjonalnych narzędzi w