Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Od 1 lipca czekają nas zmiany w kursowaniu miejskiej komunikacji związane z pełnym  uruchomieniem ul. Partyzantów i początkiem kolejnego etapu remontu ul. Jagiellońskiej.

Jedną z ważniejszych zmian jest powrót autobusów na ul. Partyzantów. to oznacza, że znikną one z dotychczasowych objazdów przez Kopernika i Kościuszki. Mowa o pięciu liniach – nr 101, 109, 116, 120 oraz nocnej N02.
Co ważne – na ul. Partyzantów pojawią się w obu kierunkach nowe przystanki. “Plac Bema” zlokalizowany w pobliżu wlotu z ronda oraz “Kajki” i “Samulowskiego” – przy skrzyżowaniach z ulicami o tych nazwach.
Z początkiem lipca planowane jest rozpoczęcie dalszego remontu ul. Jagiellońskiej. Tym razem prace mają objąć jej fragment między skrzyżowaniami z Wrocławską i Poprzeczną. To oznacza konieczność zamknięcia jezdni na tym odcinku. W związku z tymczasową organizacją ruchu wprowadzone zostaną objazdy ulicami Zientary-Malewskiej, Cichą oraz Poprzeczną jak również ulicami Rataja i Bydgoską. Przebudowa ul. Jagiellońskiej niesie ze sobą także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Te dotyczą linii autobusowych: 108, 109, 112, 124, 126, 131 i 136. Zmiany związane są również z funkcjonowaniem przystanków.
Nowości od 1 lipca mogą się spodziewać także pasażerowie korzystający z autobusów linii nr 114, 124 i 304. Przystankiem krańcowym dla linii 304 ponownie będzie “Wójtowo-Leszczynowa”, gdzie będą kończyły się oraz zaczynały kursy do/z Dworca Głównego w Olsztynie. Uruchomiony zostanie nowy przystanek – “Barczewo-Warmińska” w kierunku Olsztyna, funkcjonujący dla linii 114 i 124. Poza tym dla linii 114 uruchomiona zostaje nowa para przystanków – “Towarowa-Cementowa” w kierunku Barczewa i Olsztyna.

 

https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/zmiany-w-komunikacji-od-1-lipca.html

Previous W regionie wykryto kolejne ogniska afrykańskiego pomoru świń
Next Zakończyła się budowa obwodnicy Olsztyna

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Rusza “Warmia Rebelia Kultury”

“Warmia: Rebelia Kultury” to niekonwencjonalna inicjatywa artystyczna łącząca różnorodne dziedziny sztuki. Od 5 do 27 października widzowie i słuchacze będą mogli wybierać spośród licznych wydarzeń odbywających się na Warmii, związanych

Wiadomości Olsztyn

W kwietniu rozpocznie się proces w sprawie śmierci 3 – letniej Leny

Proces lekarki oskarżonej w sprawie śmierci trzyletniej Leny, która zmarła na sepsę w szpitalu dziecięcym, rozpocznie się 20 kwietnia przed sądem w Olsztynie. Dziś sąd nie przychylił się do wniosku

Wiadomości Olsztyn

Sergiusz P. skazany za groźby pod adresem prezydenta Olsztyna

Zapadł wyrok za groźby śmierci pod adresem prezydenta Olsztyna. Sergiusz P. został skazany na rok i dwa miesiące więzienia. Sergiusz P.  groził śmiercią w internecie prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi. Napisał