Znani olsztynianie będą kwestować na czterech cmentarzach

Znani olsztynianie będą kwestować na czterech cmentarzach

1 listopada  na czterech olsztyńskich cmentarzach odbędzie się coroczna kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nekropoli. Akcja odbywa się już po raz jedenasty.

Kwesta tradycyjnie odbędzie się w godz. 8:00-15:00. Znanych lokalnych artystów, naukowców, sportowców i dziennikarzy z puszkami będzie można spotkać przy cmentarzu św. Józefa, św. Jakuba, przy ul. Poprzecznej oraz w Dywitach.
Chętni do zbiórki pieniędzy mogą zgłaszać się do Biura Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Organizatorem kwesty jest Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach oraz Urząd Miasta Olsztyna.

 

Źródło:http://www.olsztyn.eu/pl,olsztyn-oficjalny-serwis-urzedu-miasta,aktualnosci,article,150,11-kwesta-n.html

Previous Działdowo: Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu ulic
Next Od listopada na ulice Olsztyna wyjadą autobusy nowej linii

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Płetwonurkowie zainaugurują tegoroczny projekt “Olsztyn. Aktywnie!”

500 płetwonurków z całej Polski przywita w sobotę w Olsztynie wiosnę, biorąc udział w Ogólnopolskim Spływie rzeką Łyną. Płynąc wpław, pokonają trzykilometrowy odcinek rzeki od mostu przy ulicy Tuwima do

Wiadomości Olsztyn

81 – letni mężczyzna został potrącony na al. Piłsudskiego

81 – latek w stanie krytycznym trafił do szpitala po potrąceniu na al. Piłsudskiego w Olsztynie. Kierująca skodą 30-latka skręcając z ulicy Głowackiego w ulicę Piłsudskiego nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącemu

Wiadomości Olsztyn

Od 13 stycznia nieprzejezdny będzie odcinek Partyzantów od ronda Bema do dworca PKP

Przed nami kolejny etap jednej z ważniejszych inwestycji drogowych Olsztyna. Od 13 stycznia nieprzejezdny będzie odcinek Partyzantów od ronda Bema do dworca PKP. W sobotę  na ul. Partyzantów wprowadzona zostanie