Piotr Grzymowicz będzie ubiegał się o reelekcję

Piotr Grzymowicz będzie ubiegał się o reelekcję

 Piotr Grzymowicz zapowiedział, że planuje ponownie ubiegać się o ten urząd prezydenta Olsztyna w jesiennych wyborach samorządowych.

Piotr Grzymowicz powiedział, że zdecydował się na start w wyborach, ponieważ chce w przyszłej kadencji samorządu dokończyć unijne inwestycje w mieście. W poprzednich wyborach Grzymowicza popierało PSL, choć startował z własnego komitetu wyborczego; w tegorocznych wyborach sytuacja może się powtórzyć.  Szef PSL na Warmii i Mazurach Stanisław Żelichowski podkreślił, że Stronnictwo jeszcze nie zdecydowało, czy poprze Piotra Grzymowicza w wyborach prezydenta Olsztyna, czy też wystawi w nich swego kandydata.
Niewykluczone, że jednym z poważniejszych kontrkandydatów Grzymowicza będzie były prezydent Olsztyna Jerzy Małkowski, odwołany przez mieszkańców w referendum w 2008 r. po wybuchu tak zwanej seksafery. Obecnie odpowiada on przed ostródzkim sądem w procesie za przestępstwa wobec czterech kobiet m.in. za gwałt na urzędniczce oraz za tzw. inne przestępstwa o charakterze seksualnym.
O urząd prezydenta Olsztyna starać się będzie także kandydat SLD Andrzej Ryński, w przeszłości również sprawujący ten urząd.

 

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/prezydenci-olsztyna-i-elblaga-grzymowicz-i-wilk-beda-ubiegac-sie-o-reelekcje/tlel0

Previous Pijana 15 latka zatrzymana podcza prowadzenia motoroweru
Next Policjanci przygotowują się do wzmożonego ruchu na drogach regionu

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie Koszar Dragonów

W jaki sposób przywrócić do życia zapomnianą historyczną dzielnicę Olsztyna Koszary Dragonów i jakie funkcje ma spełniać ten obszar miasta – odpowiedzi na te pytania mają dać konsultacje społeczne wśród

Wiadomości Olsztyn

22 – latek oszukał 21 osób na 24 tysiące złotych

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 22-latka, który na portalach internetowych zamieszczał ogłoszenia wymiany lub sprzedaży sprzętu elektronicznego. Mężczyzna oszukał 21 osób na 24 tysiące złotych. Zainteresowani przelewali pieniądze na podane przez niego

Wiadomości Olsztyn

Olsztyński sąd uniewinnił lekarkę oskarżoną o sporządzenie fałszywej opinii dla prokuratury

Sąd w Olsztynie uniewinnił lekarkę oskarżoną o sporządzenie fałszywej opinii dla prokuratury. Lekarka wykonująca sekcję zwłok stwierdziła, że ofiara została uduszona. Mąż zmarłej trafił do aresztu. Ponowna sekcja wykazała, że