Jutro ulicami Olsztyna przejdzie Orszak Trzech Króli

Jutro ulicami Olsztyna przejdzie Orszak Trzech Króli

W Olsztynie trwają ostatnie przygotowania do zaplanowanego na jutro Orszaku Trzech Króli.
Wszystkie trzy orszaki wyruszą spod swoich parafii około południa, tak aby pod Urząd Miasta dotrzeć na godzinę 13.
Orszak Azjatycki, który wyruszy spod Parafii św. Józefa na Zatorzu, przejdzie ulicami: Jagiellońską, Wojska Polskiego, Partyzantów i Marii Skłodowskiej-Curie na Pl. Jana Pawła II.
Orszak Afrykański, który wyruszy spod Parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka, przejdzie ulicami: Wyszyńskiego, Żołnierską, Kościuszki, Piłsudskiego na Pl. Jana Pawła II.
Orszak Europejski, przejdzie ulicami: Kopernika, Mickiewicza, Dąbrowszczaków, Mrongowiusza i 1 Maja także na plac przed ratuszem.
Z Placu Jana Pawła II orszaki, już jako jeden korowód, przejdą na Plac Solidarności, po drodze zatrzymując się na Placu Dunikowskiego i przy Urzędzie Wojewódzkim. Organizatorzy orszaku przygotowali dla uczestników ponad 10 tys. koron i 5 tys. śpiewników. Będą też kartki świąteczne z dedykacją arcybiskupa Wojciecha Ziemby, metropolity warmińskiego.

http://ro.com.pl/orszak-trzech-kroli-w-olsztynie-sprawdz-skad-wyjdzie-i-ktoredy-przejdzie/01180152

Previous Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy rozważa zorganizowanie ogólnopolskiego protestu
Next 34 - latek wypił alkohol na terenie sklepu i nie chciał za niego zapłacić

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Uwaga na barszcz Leśniewskiego

W Olsztynie do straży miejskiej coraz częściej dzwonią mieszkańcy, którzy spotykają barszcz Sosnowskiego. Ta niebezpieczna roślina w okresie kwitnienia wygląda jak dwumetrowy, przerośnięty koper. W każdym takim przypadku strażnicy jadą

Wiadomości Olsztyn

Nibezpieczny pożar sortowni śmieci

Około 40 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej walczyło z pożarem, który wybuchł w sortowni śmieci w Olsztynie. Ogień pojawił się o 2 w nocy na niezadaszonym placu. Zapaliły się

Wiadomości Olsztyn

Makabryczne odkrycie przy ul. Dworcowej

Dziś o 4 rano mieszkaniec ulicy Dworcowej w Olsztynie dokonał makabrycznego odkrycia. W zaroślach obok hali Urania zauważył zwłoki mężczyzny. Znalezione ciało, najprawdopodobniej mężczyzny, jest w stanie głębokiego rozkładu. Miejsce