Stan operowanych pacjentów w śpiączce jest stabilny
Stan operowanych osób, którym wszczepiono stymulatory jest stabliny
Japoński neurochirurg prof. Isao Morita poinformował na konferencji prasowej, że stan wszystkich operowanych w Olsztynie pacjentów w śpiączkach jest stabilny.
Omawiając swoją pracę w Olsztynie prof. Morita przyznał, że badał on pacjentów zarówno przed zabiegiem, jak też i po operacji. Zapewnił, że stan wszystkich operowanych jest stabilny.
Operowane we wtorek i w środę osoby w śpiączkach przyjmują leki przeciwbólowe. Matka jednej z operowanych, Barbara Holka, która przyszła na podsumowującą zabiegi konferencję prasową przyznała, że od czasu operacji jej córka jest bardziej poruszona, aktywna.
We wtorek i środę zespół neurochirurgów prof. Maksymowicza z olsztyńskiego szpitala klinicznego pod kierunkiem japońskiego specjalisty prof. Isao Morita wszczepił stymulatory czterem osobom przebywającym w śpiączkach. Elektrody stymulatorów lekarze umieścili nad oponą twardą rdzenia kręgowego, a stymulatory w “kieszonkach” zrobionych w tkance tłuszczowej nad talerzem biodrowym. Stymulatory podłączone są z elektrodą kablem biegnącym pod skórą chorych.
http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/prof-morita-stan-operowanych-w-olsztynie-jest-stabilny/sx0lvt
You might also like
BohaterON zaprasza do udziału w akcji
Dzieci i młodzież ze szkół stolicy regionu pamiętają o wydarzeniach sprzed lat. Kolejny raz przyłączyły się do kampanii społecznej BohaterON. Wzorem poprzednich lat organizatorami tego przedsięwzięcia w Olsztynie są Szkoła
Rozpoczął się proces związany z przebudową Placu Solidarności w centrum Olsztyna
Rozpoczął się proces urzędnika, który kierując miejską spółką, miał anulować 115 tys. zł kar firmie budowlanej, która nie wykonała robót na czas. Drugim oskarżonym jest biznesmen, który powoływał się na
Olsztyn wyróżniony Nagrodą Bezpiecznego Brzegu
Środowisko żeglarskie doceniło inwestycje w olsztyńskie jeziora. Nasze miasto zostało uhonorowane podczas Targów Wiatr i Woda. To największa tego typu impreza w kraju, doceniana także na rynku europejskim. Co roku