Wyrok w sprawie byłej prezes “Domatora” zapadnie pod koniec czerwca

Wyrok w sprawie byłej prezes “Domatora” zapadnie pod koniec czerwca

We wtorek olsztyński Sąd Okręgowy zajmował się apelacją od wyroku pierwszej instancji ws. byłej prezes spółdzielni mieszkaniowej „Domator”. Teresa R.-M. odpowiadała m.in. za przywłaszczanie spółdzielczego mienia i przerabianie dokumentów. Decyzją sądu ogłoszenie wyroku zostało odroczone do 28 czerwca.

Apelację wniosła zarówno prokuratura, która chce uznania byłej prezes „Domatora” Teresy R.-M. winnej wszystkich zarzucanych jej czynów (sąd pierwszej instancji uniewinnił ją od kilku zarzutów), zaś adwokat Teresy R.-M. chce jej uniewinnienia. Sąd we wtorek wysłuchał argumentów stron w tej sprawie.
Sąd Rejonowy skazał byłą prezes „Domatora” za 8 przestępstw, w tym fałszerstwo dokumentów (przeprawiano w nich m.in. daty) oraz za przywłaszczanie mienia spółdzielni. Wymierzono jej za to karę 1,5 roku więzienia, a jej wykonanie zawieszono na 3 lata. Teresa R.-M. wedle nieprawomocnego wyroku miała także zapłacić 5 tys. złotych grzywny i oddać spółdzielni 8 tys. zł. Dodatkowo sąd zakazał kobiecie zajmowania kierowniczych stanowisk w spółdzielniach mieszkaniowych przez kolejne 6 lat.
Teresa R.-M. przez kilka lat kierowała spółdzielnią mieszkaniową „Domator” w Olsztynie, a stanowisko prezesa uzyskała ujawniając, że poprzednie władze spółdzielni m.in. prowadziły w Olsztynie dom publiczny.

http://olsztyn.tvp.pl/25779079/wyrok-ws-bylej-prezes-domatora-pod-koniec-czerwca

Previous Jutro rozpoczyna się Grand Slam
Next Poszukiwania w Mamerkach zakończyły się niepowodzeniem

You might also like

Wiadomości Olsztyn

Olsztyński sąd zbada autentyczność dokumentów Asłana A.

Sąd rejonowy w Olsztynie zwróci się do ministerstwa sprawiedliwości o nadesłanie dokumentów paszportowych Asłana A., który w Olsztynie ma proces o wymuszenia, a Rosjanie chcą go sądzić za zabójstwo. Asłan

Wiadomości Olsztyn

Miasto podpisze kolejną umowę związaną z budową obwodnicy

Olsztyn, Gietrzwałd i Jonkowo są partnerami w projekcie realizacji węzła drogowego Olsztyn zachód. Dzięki temu zostaną przebudowane ulice Gościnna, Kresowa, Wołodyjowskiego, Żurawia, Perkoza oraz odcinek drogi w gminie Gietrzwałd jako

Wiadomości Olsztyn

Organizacja komunikacji miejskiej przy olsztyńskich cmentarzach

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy będzie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany będą obowiązywać od środy (31 października) od godziny 23:30 do piątku, 2 listopada, do