W Warszawie zatrzymano mężczyzn podejrzanych o porwanie mieszkańca Olsztyna
Na terenie Warszawy zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o porwanie, dotkliwe pobicie i porzucenie w lesie mieszkańca Olsztyna. Jak ustalono, wszyscy członkowie grupy mają bogatą przeszłość kryminalną. Wielokrotnie byli karani za rozboje i przestępstwa narkotykowe i mimo młodego wieku odbywali już kary pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w miniony czwartek przy ul. Mazurskiej w Olsztynie. Mężczyźni pojawili się tam samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych, zaczepili na ulicy przechodnia, którego następnie pobili i siłą wciągnęli do auta, a potem odjechali w nieznanym kierunku. Zgłoszenie z opisem tych wydarzeń oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał od kobiety, która była przypadkowym świadkiem tego zajścia.
Wielogodzinne działania operacyjne, skrupulatna weryfikacja zebranych informacji i śladów, dały podstawy do tego, by podejrzewać, że uprowadzony mężczyzna najprawdopodobniej został przewieziony w okolice Warszawy i tam może być przetrzymywany.
W sobotę do stolicy pojechali policjanci z Olsztyna. Tam nawiązali współprace z funkcjonariuszami Komendy Stołecznej Policji. Pokrzywdzony mieszkaniec Olsztyna został odnaleziony. Trafił do jednego z warszawskich szpitali. Posiadał liczne obrażenia i złamania.
Z zebranych materiałów wynika, że sprawcy najpierw dotkliwie go pobili, używając m.in. pałki, a następnie wyrzucili 41-latka w środku nocy w lesie pod Warszawą zabierając mu rzeczy osobiste, telefon i buty. Wstępnie ustalono, że motywem porwania były rozliczenia finansowe między pokrzywdzonym, a sprawcami.
W niedzielę w dzielnicy Bielany funkcjonariusze z Olsztyna zorganizowali zasadzkę, podczas której na parkingu przed sklepem zatrzymali trzech mężczyzn. Byli to wytypowani przez nich mieszkańcy stolicy w wieku od 25-27 lat. Zatrzymani jeszcze tego samego dnia zostali przewiezieni do Olsztyna i osadzeni w policyjnym areszcie.
Dziś zostaną przesłuchani i najprawdopodobniej usłyszą zarzuty dotyczące pozbawienia człowieka wolności, pobicia i rozboju.
Przeszłość kryminalna zatrzymanych mężczyzn – mimo młodego wieku – jest bardzo bogata. Cała trójka była już wcześniej karana za rozboje i przestępstwa narkotykowe. Odbywali też kary pozbawienia wolności. Policjanci i prokurator będą wnioskowali o zastosowanie wobec podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowych aresztowań.
http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/22085,Olsztyn-Pobili-go-na-ulicy-w-Olsztynie-i-porzucili-w-lesie-pod-Warszawa-Trzy-oso.html
You might also like
Młodzi pianiści wystąpią dla swoich rówieśników
Z cyklu Poranek w Kamienicy, w najbliższą niedzielę, 13 kwietnia, w Kamienicy Naujacka MOK przy ul. Dąbrowszczaków 3 odbędzie się radosny, wiosenny koncert młodych pianistów z klasy fortepianu Agnieszki Panasiuk.
Europejska majówka w Olsztynie – sprawdź program
1 maja warto skorzystać z uniobusa, który zawiezie mieszkańców Olsztyna do miejsc wartych zwiedzenia. Majówka rozpocznie się o godz. 9.00. Po Olsztynie będą kursowały dwa autobusy, które dowiozą zwiedzających do
Od poniedziałku kolejne zmiany w organizacji ruchu w kierunku Barczewa
Trwają prace na trakcie, który ma połączyć system drogowy Olsztyna z obwodnicą miasta. Zmiany w organizacji ruchu będą dotyczyć m.in. mostu nad torami kolejowymi. Przed nami kolejne etapy prac związanych