Kolejne skrzyżowania w Olsztynie zmieniają swoją organizację
Rozpoczyna się drugi etap ważnych zmian na olsztyńskich skrzyżowaniach. Kierowcy muszą być ostrożni, bo kolejne krzyżówki staną się kolizyjne – zanim skręcimy w lewo, mimo że mamy zielone światło, musimy się upewnić, czy nikt nie nadjeżdża z naprzeciwka.
Na pierwszy ogień idzie już dziś skrzyżowanie ulic Wilczyńskiego – Kanta – Boenigka. Tam pojawią się strzałki warunkowe. Poważniejsze zmiany jutro przejdzie krzyżówka 5. Wileńskiej Brygady AK z Metalową. Tam przejazd będzie już kolizyjny. Kolejne skrzyżowania przejdą zmiany za tydzień. Będą to skrzyżowania Dworcowa – Kołobrzeska i Żołnierska – Obiegowa.
W zeszłym roku podobne zmiany przeszło 13 skrzyżowań, w tym roku w pierwszym etapie dołączyło kolejnych 11. W sumie reorganizacja ruchu będzie na 30 skrzyżowaniach Olsztyna.
https://olsztyn.onet.pl/nowe-zmiany-na-skrzyzowaniach-w-olsztynie/0y21dsk
You might also like
Cmentarz św. Jakuba odnowiony dzięki funduszom z listopadowej kwesty
Za pieniądze zebrane podczas kwesty na rzecz ratowania olsztyńskich zabytkowych nekropolii odbyły się kolejne prace konserwatorskie. Tym razem dokonano odnowienia ogrodzeń kwater rodowych na cmentarzu św. Jakuba w Olsztynie. W
“Bieg na 6 łap” obchodzi piąte urodziny
Piąta edycja popularnego „Biegu na 6 Łap” odbędzie się 25 lutego w olsztyńskim Schronisku dla Zwierząt. Czworonożni mieszkańcy schroniska tradycyjnie czekają na swoją porcję spacerów i pieszczot. „Bieg na 6
30 – latek dosypał amfetaminę do piwa żony
Za narażenie swojej żony na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu odpowie 30-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna bez wiedzy małżonki dodał jej do piwa amfetaminę. Kobieta bardzo

