Cmentarz św. Jakuba odnowiony dzięki funduszom z listopadowej kwesty
Za pieniądze zebrane podczas kwesty na rzecz ratowania olsztyńskich zabytkowych nekropolii odbyły się kolejne prace konserwatorskie. Tym razem dokonano odnowienia ogrodzeń kwater rodowych na cmentarzu św. Jakuba w Olsztynie.
W grudniu dokonano odbioru prac konserwatorskich kutych ogrodzeń kwater rodowych z początku XX w. na cmentarzu św. Jakuba. Prace obejmowały renowację obramień ze sztucznego kamienia i kamienia oraz kutych metalowych ogrodzeń. Wartość prac to kwota 18.700,00 zł. Środki pochodzą z kwesty na ratowanie dawnych cmentarzy zorganizowanej w 2012 r. przez Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach
Źródło: http://www.olsztyn.eu/pl,no_cache,aktualnosci,article,1,kwesta-pomog.html
You might also like
Zmiany w rozkładach jazdy olsztyńskich autobusów
Od 01 kwietnia zmodyfikowane zostaną rozkłady jazdy niemal wszystkich linii. Wyjątkiem będą linie: 16, 25, 32, 34, 88, 100 i 101. Korekty godzin odjazdów wystąpią na większości linii. Linia 1:
Olsztyńskie CBŚ zatrzymało handlarzy bronią
Ponad 20 jednostek nielegalnej broni, blisko 2,4 tys. sztuk amunicji różnego kalibru i materiały wybuchowe zabezpieczyli funkcjonariusze CBŚP. Do rozprawy zatrzymano dwóch mieszkańców Mazowsza, zamieszanych prawdopodobnie w handel tym towarem.
Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej
Od 1 października nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Olsztynie. Lista zmian: zmiana w kursowaniu linii tramwajowej nr 3 – kursy realizowane przez cały dzień we wszystkich rodzajach rozkładu