MPEC podpisał umowę z firmą Dobra Energia dla Olsztyna
Spółka MPEC podpisała umowę z firmą Dobra Energia dla Olsztyna na realizację projektu w ramach, którego powstanie m.in. instalacja termicznego przekształcania odpadów komunalnych. Nowa elektrociepłownia, która ma powstać przy ulicy Lubelskiej, pokryje około 30 procent zapotrzebowania miasta w ciepło.
Projekt nowej elektrociepłowni to odpowiedź na problemy Olsztyna. Już wkrótce obecny partner prywatny – Michelin – przestanie dostarczać ciepło niemal połowie miasta. Stąd konieczność wybudowania nowego źródła ciepła. Firma Dobra Energia dla Olsztyna, która została wyłoniona w drodze procedury konkurencyjnej, będzie odpowiedzialna za wybudowanie instalacji oraz przez 25 lat będzie zarządzała obiektem.
Przedsięwzięcie ma szczególne znaczenie nie tylko dla Olsztyna, ale również całego województwa warmińsko-mazurskiego. Nowa instalacja zapewni mieszkańcom Olsztyna dostawy ciepła oraz rozwiąże problem zagospodarowania odpadów pochodzenia komunalnego, domykając tym samym system gospodarki odpadami w całym regionie Warmii i Mazur. Przyczyni się również do osiągnięcia celów UE w zakresie energii i ochrony środowiska.
Projekt pozwoli na zmniejszenie emisji CO2 do 100 tys. ton rocznie. Dzięki realizacji tego projektu Spółka Dobra Energia dla Olsztyna będzie w stanie zaabsorbować co najmniej 173 mln dotacji z Unii Europejskie, a w trakcie trwania inwestycji zostanie stworzonych do 500 nowych miejsc pracy.
https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/kolejny-krok-do-realizacji-elektrocieplowni-w-olsztynie.html
You might also like
Michelin w Olsztynie będzie wytwarzać formy do innowacyjnej opony
Zatrudniająca ponad 4 tys. osób fabryka Michelin w Olsztynie będzie wytwarzać formy do innowacyjnego produktu tego koncernu – opony letniej, posiadającej jednocześnie homologację zimową. Olsztyński zakład to największa fabryka Michelin
Naukowcy z UWM chcą przebadać dzieci z przewlekłymi bólami brzucha
Olsztyńscy naukowcy i lekarze przebadają dzieci skarżące się na przewlekłe bóle brzucha. Do projektu zaproszono dzieci w wieku od 5 do 12 lat – poinformowała kierownik projektu Katarzyna Boradyn z
Szczęśliwy finał poszukiwań 21 – latki
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania zaginionej studentki, która wyszła z miejsca zamieszkania wcześniej informując matkę, że chce odebrać sobie życie. Powodem miała być kłótnia z chłopakiem. Dziewczyna trafiła pod opiekę lekarzy.