14 procent uczniów szkół podstawowych na Warmii i Mazurach nosi zbyt ciężkie tornistry
14 procent uczniów szkół podstawowych na Warmii i Mazurach nosi zbyt ciężkie tornistry– wynika z kontroli przeprowadzonej przez sanepid.
W połowie marca inspektorzy skontrolowali plecaki 15 tysięcy dzieci z 18 szkół podstawowych w regionie. I choć nie ma oficjalnych przepisów normujących wagę tornistrów, są wytyczne, zgodnie z którymi maksymalna waga plecaka powinna wynosić od 10 do 15 procent wagi ucznia.
Dużo lepiej podczas kontroli wypadli gimnazjaliści. Tu, na 20 skontrolowanych szkół plecaki cięższe niż 15 procent masy ciała miało zaledwie niecałe półtora procenta uczniów.
http://ro.com.pl/zbyt-ciezkie-plecaki-uczniow/01274678
You might also like
Skarb Państwa zapłacił prawie 3,9 mln zł za szkody spowodowane przez bobry i wilki
Prawie 3,9 mln zł zapłacił Skarb Państwa właścicielom nieruchomości z Warmii i Mazur za szkody spowodowane w tym roku przez bobry i wilki – poinformowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (RDOŚ)
Tragiczny wypadek koło Bartoszyc
Na drodze Iławeckie–Bartoszyce samochód osobowy uderzył w drzewo. W wypadku zginęła kobieta. Kierowca jest ciężko ranny, ratownicy przetransportowali go śmigłowcem do szpitala. Ofiara śmiertelna to młoda mieszkanka Górowa Iławeckiego. Ciężko
Szczytno: 32 – letnia farmaceutka podrabiała recepty
Policjanci ze Szczytna zatrzymali 32-letnią mieszkankę miasta, zatrudnioną w jednej z aptek. Kobieta podrabiała recepty na deficytowe leki i realizowała je w miejscu pracy. Farmaceutce udało się wprowadzić do obiegu