3 – letnia Emilka odzyskała zgubioną część aparatu słuchowego
3 – letnia Emilka odzyskała zgubioną część aparatu słuchowego. Został on przesłany pocztą na adres komendy.
Od połowy kwietnia trwały poszukiwania osoby, która w rejonie Zatorza znalazła element aparatu słuchowego należącego do 3-letniej Emilki. Dziewczynka zgubiła go podczas spaceru w okolicy ul. Kolejowej.
Zdarzenie zostało zgłoszone w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie policjanci rozpoczęli dochodzenie w kierunku przywłaszczenia mienia. Szczegółowej analizie został poddany zabezpieczony wcześniej monitoring. Na podstawie uzyskanych nagrań sporządzono rysopis kobiety, która w czasie gdy element aparatu został zgubiony, była najbliżej tego miejsca.
Policjanci informację odnośnie zagubionego aparatu, włącznie z nagraniami z monitoringu, przekazali lokalnym dziennikarzom i poinformowali biuro rzeczy znalezionych, ośrodek informacji dla osób niesłyszących i ośrodek szkolno – wychowawczy dla dzieci niesłyszących w Olsztynie. Historia 3-letniej Emilki, która nie mogła normalnie funkcjonować bez aparatu słuchowego spotkała się z wielkim zainteresowaniem społeczeństwa. Do jednostki policji zgłaszały się osoby chcące pomóc Emilce w jej trudnej sytuacji. Dużą rolę w odnalezieniu aparatu odegrały również media lokalne i krajowe, ponieważ prośba o zwrócenie urządzenia dotarła w każdy zakątek naszego kraju.
Dziś policjanci otrzymali kopertę w której znajdował się aparat słuchowy. Jak się okazało, jest to poszukiwane od miesiąca urządzenie niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka. Policjanci przekazali matce odzyskany aparat.
http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/aktualnosci/10272,Olsztyn-Policjanci-przekazali-3-letniej-Emilce-odzyskany-aparat-sluchowy.html
You might also like
75-latek prowadził samochód pod wpływem alkoholu
75-letni mieszkaniec Olsztyna spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Kilkadziesiąt minut później, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie jeździł ulicami miasta. Został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności
Zabytkowe parowozy na torach Warmii i Mazur
Przez trzy dni po Warmii i Mazurach będą jeździły historyczne pociągi z zabytkowymi parowozami. To inicjatywa Turystyki Kolejowej TurKol.pl Pociągi zostaną zestawione z wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy z
Zakończył się proces oskarżonych o zabójstwo Piotra G.
Olsztyński sąd okręgowy zakończył proces Joanny G., jej kochanka i znajomego oskarżonych o zabójstwo niepełnosprawnego męża kobiety. Mowy stron odroczono do połowy maja. Wszystkim grozi dożywocie. Joanna G. związała się