Grand Slam już za dwa tygodnie
Do rozpoczęcia Grand Slamu w Olsztynie zostały dwa tygodnie. Właśnie powstaje największy stadion turnieju.
W trwającym sezonie World Touru w siatkówce plażowej zaplanowano cztery turnieje Wielkiego Szlema, czyli najbardziej prestiżowych zmagań. Jedne z rozgrywek będzie gościć Olsztyn. Za nami już te w Rio de Janeiro i w Moskwie, a poza stolicą Warmii i Mazur Grand Slam odbędzie się jeszcze w amerykańskim Long Beach.
Ostatnia prosta przed olsztyńskim turniejem to m.in. przygotowanie odpowiedniej infrastruktury. W poniedziałek rozpoczęła się budowa głównego stadionu, który będzie areną zmagań najlepszych par świata w siatkówce plażowej.
Podobnie jak przed rokiem kort będzie zlokalizowany przy kąpielisku nr 3, czyli za hotelem Omega. Trybuny pomieszczą 4,2 tys. widzów, a to oznacza, że będzie o ok. 200 miejsc więcej, niż ostatnio. Wstęp w znacznej części będzie bezpłatny. Przygotowanych jest jednocześnie ok. tysiąca płatnych rezerwacji na finałowe trzy dni – karnet kosztuje 120 złotych, jeden dzień to koszt 50 złotych.
W związku z rozpoczętymi pracami wyłączone zostały z użytku boiska zlokalizowane w pobliżu kąpieliska. W kolejnych dniach powstawać będą następne boiska oraz trybuny. Korty numer 4 i 5 z widownią na 200 osób umiejscowione zostaną przy głównej arenie, natomiast 2 i 3, które obserwować będzie mogło z siedzisk 700 widzów zaplanowano przy lesie koło kąpieliska nr 2.
Grand Slam w Olsztynie potrwa od 14 do 19 czerwca. Przyjadą czołowe pary światowego rankingu. Nie zabraknie też reprezentantów Polski, którzy już zapewnili sobie udział w sierpniowych Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.
https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/buduja-siatkarska-arene.html
You might also like
W Olsztynie rozpoczęło się wiosenne płukanie sieci wodociągowej
W Olsztynie rozpoczęło się wiosenne płukanie sieci wodociągowej. Woda może być mętna, ale będzie nadawać się do picia.Podczas czyszczenia sieci mogą pojawić się problemy ze spadkiem ciśnienia, a nawet brakiem
Nowe oblicze olsztyńskich studzienek kanalizacyjnych
Na różnokolorowe studzienki mogą natknąć się olsztynianie przemierzający Śródmieście i Stare Miasto. To oryginalny projekt przygotowany przez młodzież z Liceum Plastycznego. Pomysł na kolorowe studzienki kanalizacyjne przywędrował z Japonii. Od
W Olsztynie podpisano umowę na budowę ostatniego odcinka olsztyńskiej linii tramwajowej
W Olsztynie podpisano umowę na budowę ostatniego odcinka olsztyńskiej linii tramwajowej. Wartość inwestycji to nieco ponad 24 miliony złotych. Śródmiejski odcinek torowiska wraz z przystankami wybuduje firma Balzola. Prace nad