Marian Bublewicz patronem nowej ulicy
Wicemistrz Europy, wielokrotny mistrz Polski, olsztyński kierowca rajdowy Marian Bublewicz został patronem fragmentu trasy wiodącej do węzła Wschód w ciągu obwodnicy Olsztyna.
Imieniem Bublewicza nazwany został odcinek nowo budowanej trasy, która połączy system miejskich ulic z południową obwodnicą miasta. To przedłużenie ul. Towarowej od Cementowej do Lubelskiej (w okolicy wjazdu na teren toru motocrossowego) i dalej w ciągu ul. Lubelskiej do granic miasta.
Marian Bublewicz jest ambasadorem stolicy Warmii i Mazur. To najlepszy polski kierowca rajdowy przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia. Zmarł 20 lutego 1993 roku w wyniku obrażeń po wypadku w Zimowym Rajdzie Dolnośląskim.
https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/marian-bublewicz-ma-ulice.html
You might also like
Jak dojechać do olsztyńskich cmentarzy?
W związku z Dniem Wszystkich Świętych w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy została zmieniona organizacja ruchu. Zmiany obowiązują od piątku od godziny 23.30. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona w poniedziałek, 2 listopada,
Do olsztyńskiego sądu trafił akt oskarżenia w sprawie wyłudzeń podatku VAT
Akt oskarżenia wobec 10 osób, którym zarzuca się wyłudzenie 23 mln zł podatku VAT trafił do Sądu Okręgowego w Olsztynie. Mężczyźni są też oskarżeni o udział w zorganizowanej grupie przestępczej,
Olsztyński sztab WOŚP podsumował 23. finał
241 478 złotych, 75 groszy – tyle dokładnie zebrano do puszek w Olsztynie podczas styczniowego, 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 23. Finału WOŚP w Olsztynie na ulice z