Kolejne dzieci z Korsz szpitalu
Kolejna trójka dzieci z Korsz w województwie warmińsko-mazurskim zostanie przyjęta do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Już leczona jest tam dwójkach maluchów, które mają podwyższone stężenie ołowiu we krwi. Mieszkańcy Korsz twierdzą, że truje ich zakład recyklingu akumulatorów. Sanepid podjął decyzję, że zakład powinien wstrzymać prace na trzech największych działach.
Decyzja sanepidu jest ważna od momentu otrzymania potwierdzenia jej doręczenia. Zakład jeszcze pracuje, bo takie pismo nie zostało odebrane. Firma ma ponadto dwa tygodnie na odwołanie się od tej decyzji.
Mieszkańcy Korsz w dalszym ciągu mogą korzystać z bezpłatnych badań krwi. Na razie skorzystało z nich niemal pół tysiąca osób. Znanych jest kilkadziesiąt wyników. Kilka osób, w tym dzieci ma podwyższony poziom ołowiu. Do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie przyjęta będzie na hospitalizację kolejna trójka dzieci.
Dwójce dzieci, które trafiły wcześniej na obserwację do szpitala, na szczęście nic nie zagraża.
Źródło: http://polskalokalna.pl/wiadomosci/warminsko-mazurskie/news/kolejne-dzieci-w-szpitalu-kazdy-sie-boi-zaklad-ma,1982721,227
You might also like
Elbląg: Trwa dochodzenie w sprawie śmierci 64 – latki
W Elblągu w jednym z mieszkań przy ul. Jaśminowej znaleziono ciało 64- latki. Kobieta miała poderżnięte gardło. 64-letnią kobietę z poderżniętym gardłem znalazł sąsiad zaniepokojony krzykiem dochodzącym z mieszkania obok.
Trzy restauracje z regionu w czołówce plebiscytu Poland 100 Best Restaurants Awards 2014
Trzy restauracje z województwa warmińsko-mazurskiego znalazły się w czołówce ogólnopolskiego plebiscytu Poland 100 Best Restaurants Awards 2014. Restauracja Pałacowa Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, Restauracja Refektarz Hotelu Zamek Ryn w
W regionie wykryto kolejne ogniska afrykańskiego pomoru świń
W gminie Bartoszyce i Budry w woj. warmińsko-mazurskim stwierdzono dwa nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń. Ogniska te to 8. i 9. potwierdzony przez Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy

