Kosmiczny piknik na olsztyńskich Jarotach
Gwiezdne podróże i bliskie spotkaniami z przybyszami z obcych planet – właśnie to zainspirowało pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej do zorganizowania pikniku kosmicznego.
Kosmos to motyw przewodni tegorocznej edycji pikniku. Wydarzenie już od kilku lat odbywa się na placu zabaw między Jarotami a Nagórkami. Po Dzikim Zachodzie i Pikniku na zamku, pracownicy biblioteki zabiorą dzieci w przestrzeń kosmiczną.
Zaplanowano m.in. wyścigi latających talerzy i rakiet wykonanych z materiałów ekologicznych oraz poszukiwanie kosmitów. Będzie można nakarmić kosmonautę oraz wziąć udział w kosmicznych wojnach na balony i konkursie “UFOmoda”.
Podczas pikniku odbędzie się także spotkanie z Beatą Sarnowską. Autorka opowie o swojej książce “Tajemnica zaginionej kotki” i rozlosuje nagrody wśród uczestników gry bibliotecznej, która na początku sierpnia odbywała się w bibliotece nr 6.
Piknik odbędzie się w piątek w godz. 11:00-13:00 na placu zabaw między Jarotami a Nagórkami. Wstęp jest darmowy.
https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/kosmiczny-piknik.html
You might also like
Rozpoczęło się głosowanie nad przyszłorocznym budżetem obywatelskim
Od 10 września do 10 października mieszkańcy Olsztyna mogą głosować nad przyszłorocznym budżetem obywatelskim. Do wyboru mają 125 projektów ogólnomiejskich i osiedlowych. Na realizację inwestycji wybranych w tym głosowaniu miasto
W Parku Centralnym powstał kolejny plac zabaw
W Parku Centralnym powstał kolejny plac zabaw .Plac Dobrej Energii zlokalizowany jest w pobliżu Tartaku Raphaelsohnów. Ogromny wkład w powstanie tego miejsca miał Miejski Zakład Energetyki Cieplnej. Dotychczas dzieci mogły
Sylwester S. został zatrzymany przez ABW
Szef firmy Remedium Sylwester S. jest podejrzany o wyłudzenie ponad 60 mln zł na szkodę ponad 700 osób w ramach piramidy finansowej. Olsztyńska prokuratura okręgowa skieruje dziś do Sądu Rejonowego