Nagroda Smart City dla Olsztyna
Olsztyn jest smart – tak uznała kapituła konkursu Smart City. To oznacza, że miasto sprawnie korzysta z nowoczesnych technologii, które służą poprawie jakości życia mieszkańców i turystów.
Konkurs Smart City promuje osoby i przedsięwzięcia, które na dużą skalę rozpowszechniają rozwiązania, służące budowie inteligentnych miast w Polsce. Wyróżnienia trafiają zarówno do przedstawicieli biznesu, jak i administracji lokalnej. Kapituła nagradza te projekty, które wykorzystują innowacyjne rozwiązania i strategie zarządzania, a także przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu. Olsztyn zwyciężył w kategorii miast od 100 do 500 tysięcy mieszkańców.
Tegoroczna edycja to okazja do rozmów m.in. o efektywnym wytwarzaniu i wykorzystywaniu energii, rozwiązaniach skierowanych do mieszkańców czy uniwersalnych systemach płatności. W panelu poświęconym ostatniemu z zagadnień prelegentem był prezydent Olsztyna.
Smart City Forum to największy w Polsce kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. To platforma wymiany doświadczeń, tworzona m.in. przez przedstawicieli administracji publicznej, prezesów i dyrektorów wiodących firm, ekspertów z zagranicy, którzy prezentują innowacyjne rozwiązania sprawdzające się np. w Barcelonie, Singapurze czy też Toronto.
https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/nagroda-dla-olsztyna.html
You might also like
Olsztyn: 14 osób usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej
Do Sądu Rejonowego w Olsztynie trafił akt oskarżenie przeciwko 14 podejrzanym. Grupa była rozpracowywana przez policjantów i prokuratorów od około 1,5 roku. Działania śledczych koncentrowały się na zebraniu materiału dowodowego
Dziś w nocy zostanie zamknięta ul. Pieniężnego
W nocy jedna z najważniejszych arterii Olsztyna zostanie wyłączona z ruchu. Codziennie przejeżdżają tamtędy tysiące samochodów. Od jutra z ulicy Pieniężnego, w ograniczony sposób, będą mogli korzystać tylko mieszkańcy i
Pracownik firmy kurierskiej poparzył się kwasem solnym
Do szpitala w Olsztynie trafił pracownik firmy kurierskiej, poparzony kwasem solnym, który wyciekł z jednej z paczek. Osoba, która w taki sposób nadała przesyłkę z niebezpieczną substancją, odpowie za narażenie