Od dziś w Olsztynie obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w nocy
Od dziś Olsztyn wprowadza całkowity zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach benzynowych od godziny 22 do 6 rano. Napoje wyskokowe kupimy tylko w barach i restauracjach.
Za złamanie zakazu może grozić grzywna – a nawet utrata koncesji na sprzedaż alkoholu. Nowe przepisy nie dotyczą pubów czy restauracji – w nich nadal będzie można sprzedawać alkohol także w nocy.
Uchwała o nocnym zakazie wprowadza też zasadę, że punkt sprzedaży alkoholu – nieważne, sklep czy pub – będzie musiał znajdować się przynajmniej 50 metrów od takich obiektów, jak szkoła, kościół, bursa, czy przychodnia lub oddział leczenia uzależnień. Ale te punkty, które znajdują się w mniejszej odległości, wciąż mogą działać – do momentu, w którym wygasną ich obecne koncesje na sprzedaż alkoholu.
https://olsztyn.onet.pl/olsztyn-nocna-prohibicja-w-nocy-nie-kupisz-alkoholu/hzb1egc
You might also like
W weekend zaczyna się remont odcinka ul. Leonharda
W weekend zaczyna się remont odcinka ul. Leonharda w Olsztynie. Przebudowane zostanie około trzystu metrów drogi od wjazdu do garaży (na wysokości stacji paliw) do skrzyżowania z ul. Kołobrzeską. W
Kolejny sukces olsztyńskiej kliniki Budzik
W Klinice Budzik dla Dorosłych wybudziła się ze śpiączki 23-letnia Ola. Dziewczyna zapadła w śpiączkę wskutek infekcji centralnego układu nerwowego; teraz dzięki intensywnej rehabilitacji zaczyna już chodzić i wypowiada krótkie
Jutro rozpocznie się Glam Slam Poland
Jutro w stolicy Warmii i Mazur rozpoczyna się największa impreza siatkówki plażowej w kraju. Po raz pierwszy w Olsztynie odbędzie się turniej Grand Slam Poland. W turnieju głównym Warmia Mazury

