Olsztyńscy płetwonurkowie zainaugurowali kolejny sezon akcji “Olsztyn. Aktywnie!”
Ponad 200 płetwonurków spłynęło rzeką Łyną w Olsztynie. To doroczna tradycja, organizowana na przywitanie wiosny. Według organizatorów jest to największa impreza środowiska nurkowego w Polsce.
Uczestnicy 16. Skorpenowego Spływu Łyną pokonali wpław kilkukilometrowy odcinek tej rzeki od ul. Tuwima do mostu Jana na olsztyńskiej starówce, co zajęło im ponad godzinę. Większość miała na sobie chroniące przed zimnem pianki i skafandry do nurkowania, ale kilku śmiałków popłynęło w strojach kąpielowych.
Wielu uczestników spływu miało na sobie dodatkowo fantazyjne stroje i nakrycia głowy – od peruk i karnawałowych czapek, po hełmy z rogami Wikingów, hełmofony czołgistów i kaski budowlane. Wśród pań najpopularniejsze były przebrania Marzanny, wianki i przystrojone kwiatami kapelusze. Większość uczestników płynęła w płetwach, niektórzy wspomagali się dmuchanymi kołami ratunkowymi i materacami. Barwnej kolumnie płetwonurków towarzyszyło kilkadziesiąt kajaków.
W tegorocznej edycji spływu wzięło udział ok. 250 osób. Według organizatorów jest to od lat największa impreza nurkowa w Polsce. Jak podkreślają, olsztyński spływ nie jest wyścigiem, w którym liczy się czas pokonania trasy i zajęte miejsce, a jedyną formą rywalizacji jest konkurs na najlepsze przebranie.
Impreza ma na celu propagowanie przyrodniczych walorów Olsztyna i Warmii przez zabawę i aktywny styl życia. Spływ organizowany jest co roku w pierwszych dniach wiosny. Inauguruje cykl imprez rekreacyjno-sportowych, odbywających się do jesieni w ramach akcji “Olsztyn. Aktywnie!”.
https://olsztyn.onet.pl/olsztyn-splyw-pletwonurkow-po-rzece-lyna/thfwf9r
You might also like
90 – latka potrącona na przejściu dla pieszych przy ul. Wyszyńskiego
W środę rano na przejściu dla pieszych w Olsztynie na ul. Wyszyńskiego została potrącona 90-letnia kobieta. Na szczęście poszkodowana nie odniosła poważnych obrażeń. Dziś kilka minut przed godziną 06:00 na
Kilkuset płetwonurków z Polski i Europy powita wiosnę w Olsztynie
Kilkuset płetwonurków z Polski i Europy powita wiosnę w Olsztynie. Jubileuszowy 15. Skorpenowy Spływ Łyną ruszy w sobotę 24 marca o godz. 12.00. To największa tego typu impreza w Polsce.
Komisja wyborcza w Olsztynie zakwestionowała dwa podpisy na liście komitetu Piotra Grzymowicza
Doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa – fałszerstwa dokumentów wyborczych – złoży miejska komisja wyborcza w Olsztynie. Chodzi o 2 podpisy poparcia na listach kandydatów na radnych z komitetu