Ostróda: Zatrzymano mężczyzn, którzy brutalnie pobili 28 – letniego mężczyznę
Kilka dni temu młody mężczyzna podczas spaceru zauważył zastawione na brzegu jeziora sieci kłusownicze. Kiedy zainteresował się znaleziskiem na miejscu pojawiło się kilku mężczyzn, jak się później okazało, właścicieli sieci. Mężczyźni zarzucili 28-latkowi próbę kradzieży ich nielegalnie zastawionego sprzętu. Bili i kopali poszkodowanego po całym ciele, by wymusić przyznanie się do kradzieży. Gdy to nie poskutkowało, przywiązali linę do nogi mężczyzny oraz do terenowego auta, po czym zaczęli ciągnąć przerażonego 28-latka za samochodem. Po jakimś czasie odwiązali linę i kazali pokrzywdzonemu uciekać, grożąc przy tym, że jak jeszcze raz wejdzie im w drogę, to spotka go krzywda.
Zszokowany i pobity mężczyzna natychmiast zgłosił się do ostródzkich policjantów, opowiadając, co go spotkało. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano dwóch głównych sprawców zdarzenia. Dwa dni później w ręce funkcjonariuszy wpadło trzech pozostałych sprawców tego bulwersującego zdarzenia. Mężczyznom postawiono zarzut pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem oraz usiłowania ciężkiego uszkodzenia ciała.
Wczoraj sąd zdecydował, że dwaj główni sprawcy 50-letni Tadeusz W. oraz jego 24-letni syn najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Będą go mogli opuścić wcześniej pod warunkiem wpłacenia tytułem poręczenia majątkowego kilkudziesięciu tysięcy złotych.
Źródło: http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/?id_category=2&el_id=45045
You might also like
We wrześniu rozpoczną się międzynarodowe badania archeologiczne na Polach Grunwaldzkich
Kilkudziesięciu detektorystów weźmie udział we wrześniu w międzynarodowych badaniach archeologicznych na Polach Grunwaldzkich. Prowadzone czwarty rok z rzędu poszukiwania mają pomóc w dokładnym zlokalizowaniu miejsca bitwy z 1410 roku. Tegoroczne
Trzy osoby ranne w zderzeniu busa z pociągiem
Zatrzymane prawo jazdy i dowód rejestracyjny to efekt niebezpiecznego zachowania kierującego busem, który wjechał na przejazd kolejowy doprowadzając do zderzenia z pociągiem. 44-letni kierowca tłumaczył się tym, ze nie zauważył
30 – letni motocyklista zginął w wypadku koło Wójtowa
Do poważnego wypadku doszło na drodze krajowej numer 16 Olsztyn – Mrągowo. Przy wjeździe do Wójtowa na wysokości osiedla Leśnego zderzyły się motocykl i citroen C4. 30 – letni motocyklista